Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Tak w Rudach rozpoczęli sezon motocyklowy [ZDJĘCIA]

06.06.2020 18:38 | 1 komentarz | mad

Wydarzenie było zaplanowane na maj, jednak z powodu pandemii koronawirusa zostało przesunięte na miesiąc później. Mowa o 23. rozpoczęciu sezonu motocyklowego, które w tym roku odbyło się w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) w słoneczne popołudnie 6 czerwca.

Tak w Rudach rozpoczęli sezon motocyklowy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć w tym roku trudno było dostrzec uśmiech motocyklistów z racji, że maseczkami mieli zasłonięte usta, to z wielką radością zebrali się w Rudach, gdzie w tamtejszej bazylice Matki Bożej Pokornej odbyła się uroczysta msza św. w ich intencji. Eucharystia odbyła się pod przewodnictwem bp Andrzeja Iwaneckiego.

– Mieliśmy hucznie, tak jak co roku świętować 1 maja, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany – tłumaczy Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle Racibórz. – Nie odpuściliśmy jednak i spotkaliśmy się w tym roku w Rudach na mszy św. – dodaje. Tym samym odwołano paradę motocykli oraz festyn. Andrzej Złoczowski przypomina, że 23 lata temu organizując pierwszą odsłonę tego wydarzenia, wymyślił, że robi to po to, aby pokazywać szerokiemu gronu Racibórz i okolice, bo spotkanie gromadzi nie tylko motocyklistów z powiatu raciborskiego, ale całego regionu, m.in. powiatów głubczyckiego, wodzisławskiego oraz rybnickiego. – I dopiero po 23 latach przyszedł czas na okolice – mówi z uśmiechem. W ramach wydarzenia prowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Miłosza Jasińskiego z Jankowic, chorującego na rozszczep kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Więcej TUTAJ.

Szerszą relację z wydarzenia zamieścimy we wtorkowych "Nowinach Raciborskich" (w sprzedaży do 9 czerwca 2020r.).