Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Strażacy z Pszowa z nietypową akcją dla pozyskania członków

06.06.2020 11:00 | 0 komentarzy | ska

Ratownicy z OSP Pszów wyszli z ciekawą inicjatywą dla tych, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ochotniczej straży pożarnej. Na Facebooku prowadzą kampanię „Zdobądź się na odwagę”, a wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie dla zainteresowanych.

Strażacy z Pszowa z nietypową akcją dla pozyskania członków
fot. OSP Pszów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Pszowa z nietypową akcją dla pozyskania członków 

Dotychczas OSP Pszów zachęcała mieszkańców do wstąpienia do jednostki poprzez akcje plakatowe i pocztę pantoflową. Ich efekty były niewielkie. W tym roku strażacy postawili na social media i pokazanie ich pracy od kuchni. W ramach akcji na fanpage OSP Pszów prezentują sylwetki ratowników. - Rozpoczęliśmy akcję „Zdobądź się na odwagę”, którą promujemy na profilu OSP Pszów na Facebooku. Będą pojawiać się filmy i różne informacje, które mają zachęcić potencjalnych kandydatów. Pierwsze spotkanie planujemy na 19 czerwca o godz. 18.00. Wtedy osoby zainteresowane będą mogły przyjść i zobaczyć, jak wygląda służba – informuje Piotr Fiszer, naczelnik OSP Pszów.

Strażacy szukają osób w wieku 18-60 lat zainteresowanych służbą i udziałem w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Na 19 czerwca strażacy przygotowali niespodziankę dla chętnych, aby pokazać im namiastkę prawdziwej akcji.

Czytaj więcej we wtorek w Nowinach Wodzisławskich