Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

W DPS św. Notburgi wykryto koronawirusa

05.06.2020 17:31 | 1 komentarz | ma.w

W tygodniu „wymazany” został tam cały personel i w piątek nadeszły wyniki tych testów. Raciborski Sanepid powiadomił starostę Grzegorza Swobodę o jednym przypadku dodatnim testu na COVID-19. Dotyczy mieszkanki powiatu raciborskiego, pracownicy Domu Pomocy Społecznej.

W DPS św. Notburgi wykryto koronawirusa
DPS na placu Jagiełły, zdj. J. Oślizły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wdrożono procedury izolacyjne, reszta osób, która miała styczność z zakażoną, została poddana kwarantannie - powiedział nam włodarz Powiatu Raciborskiego.

Personel „Notburgi” został na początku tygodnia cały przebadany, podobnie jak wcześniej badano kadrę „Złotej Jesieni” (tam wszystkie wyniki były ujemne). - Z Sanepidu dostaliśmy informację o jednym przypadku testu z wynikiem ujemnym z domu przy placu Jagiełły - zaznacza G. Swoboda.

Wskutek procedur kryzysowych odizolowany od reszty jest jeden z oddziałów DPS-u. Jak podał starosta, aktualnie DPS funkcjonuje bez przeszkód. To jedna z największych takich placówek na Śląsku. Opiekuje się około 180 chorymi, w większości osobami w wieku ryzyka zakażeniowego. Pracuje tu ponad 120 osób. DPS prowadzony jest przez siostry zakonne Maryi Niepokalanej w Raciborzu.