Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

1000 maseczek dla DPS w Krzyżanowicach i OSP w Roszkowie

05.06.2020 17:03 | 1 komentarz | (q)

Raciborski zakład karny wraz z biurem poselskim Michała Wosia przekazał kolejną partię 1000 maseczek. Tym razem środki ochrony trafiły do Domu Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach i do Ochotniczej Straży Pożarnej w Roszkowie. W ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, maseczki szyte przez osadzonych w zakładach penitencjarnych są przekazywane do najbardziej potrzebujących placówek i ośrodków na terenie całej Polski.

1000 maseczek dla DPS w Krzyżanowicach i OSP w Roszkowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tej pory dzięki współpracy biura ze służbą więzienną w Raciborzu przekazano maseczki do DPSu „Złota Jesień” i placówki prowadzonej przez Siostry Maryi Niepokalanej na placu Jagiełły. Z inicjatywą w tej sprawie wystąpił Minister Środowiska - Michał Woś, za którego pośrednictwem powyższe instytucje zwróciły się do Zakładu Karnego z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków ochrony osobistej dla pracowników oraz osób przebywających w powyższych domach pomocy.

Postanowiliśmy zaangażować się w akcję Ministerstwa Sprawiedliwości i pomóc placówkom i ośrodkom w których nadal istnieje szczególna potrzeba zachowania reżimu sanitarnego - komentuje Szymon Szrot, dyrektor biura poselskiego ministra Michała Wosia, posła naszego regionu.

Mimo luzowania obostrzeń w przestrzeni publicznej Domy Pomocy Społecznej czy hospicja ze względu na wiek i kondycję zdrowotną swoich podopiecznych nadal przestrzegają najwyższych standardów bezpieczeństwa, dlatego takie środki ochrony jak maseczki są tam niezbędne.Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego