Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Początek badań górników na Marcelu - potrwają do niedzieli

04.06.2020 15:24 | 6 komentarzy | ska

Dzisiaj, w czwartek 4 czerwca rozpoczęły się badania przesiewowe górników kopalni Marcel. Codziennie wymazy mają być pobrane od 1000 osób. Badania potrwają do niedzieli. 

Początek badań górników na Marcelu - potrwają do niedzieli
fot. PGG
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek badań górników na Marcelu - potrwają do niedzieli

- Rozpoczęły się badania przesiewowe w kopalni Marcel. Potrwają od dzisiaj do niedzieli od godz. 9.00 do 19.00. Będą dwa punkty wymazowe zlokalizowane w pobliżu budynku dyrekcji kopalni ROW. Każdego dnia przebadanych zostanie około 1000 górników z kopalni oraz firm współpracujących - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej. Równocześnie z badaniami w kopalni Marcel ruszyły testy w kopalni Ziemowit. - O decyzji przesądził wzgląd na prewencję i zachowanie szczególnej ostrożności. W obu zakładach górniczych ujawniono dotąd kilkanaście zakażeń, jednak aby całkowicie wykluczyć ryzyko tworzenia się ognisk epidemicznych w przyszłości, należy mieć absolutną pewność co do stanu zdrowia załogi, dlatego wskazane jest uzyskanie pełnego obrazu  sytuacji epidemicznej zakładów PGG S.A. w Lędzinach i Radlinie - wyjaśnia Tomasz Głogowski. 

W kopalni ROW największym ogniskiem zakażeń koronawirusem jest ruch Jankowice, gdzie obecnie 672 osób ma koronawirusa. W całej PGG zakażone są 1503 osoby, a na kwarantannie przebywa 1619 osób. Wymazy pobrano do tej pory od 28 781 pracowników.