Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Balony, lody i tłum spragnionych zabawy dzieci. Zobacz, jak było na otwarciu najpiękniejszego placu zabaw w Raciborzu [ZDJĘCIA] [LIVE]

04.06.2020 13:58 | 3 komentarze | żet

Park Jordanowski w Raciborzu zyskał drugie życie. Mogą z niego korzystać nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. W dniu otwarcia zrezygnowano z przecięcia wstęgi. Zamiast tego były darmowe balony i lody.

Balony, lody i tłum spragnionych zabawy dzieci. Zobacz, jak było na otwarciu najpiękniejszego placu zabaw w Raciborzu [ZDJĘCIA] [LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 czerwca otwarto plac zabaw w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Karola Miarki w Raciborzu. - Jest to rzecz długo wyczekiwana. To co było przed rewitalizacją pozostawiało wiele do życzenia. Teraz jest zupełnie inna jakość. Należy oddać sprawiedliwość tym, którzy wpadli na ten pomysł, czyli komitetowi sąsiedzkiemu w osobach Anny Jegierskiej-Michalskiej, Joanny Muchy, Ewy Klimaszewskiej oraz Wiesława Szczygielskiego - mówi Dariusz Polowy. Prezydent Raciborza chwali też urzędników, którzy byli zaangażowani w realizację tego przedsięwzięcia.

- Pracownicy wydziału inwestycji, wydziału komunalnego oraz wydziału rozwoju niejednokrotnie wychodzi z roli urzędnika i walczyli jak o swoje. Dobra robota. Nie należy też zapominać o tym, kto dał na to zgodę, czyli o moim poprzedniku - szanownym panie Mirosławie Lenku. Dziękuję za to co zaczął. Z prawdziwą satysfakcją doprowadziłem to do skutecznego końca - dodaje prezydent Raciborza.

Nowy Ogród Jordanowski został pomyślany jako miejsce spotkań dzieci, rodziców oraz seniorów. Dzieci mogą bawić się m.in. na tyrolce (zjazd na linie) oraz w parku linowym. Na placu zabaw zamontowano również urządzenia przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych. Seniorzy mogą odpocząć w strefie ciszy, czy skorzystać z biblioteczki. W ramach przedsięwzięcia wykonano również zaplecze sanitarne. Obiekt objęto monitoringiem, co ma uchronić miejsce przed dewastacją.

Całość kosztowała niespełna 3 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne wyniesie 70% tej kwoty (2,147 mln zł). Prace budowlane rozpoczęto jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Przedsięwzięcie zrealizowała firma Bruki Trawiński.

Więcej informacji w kolejnym numerze "Nowin Raciborskich" (w sprzedaży od 9.06.2020 r.).

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Klimaszewska

Ewa Klimaszewska

Architekt miejski w UM Racibórz

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz