Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Czytelnik ocenia włodarzy. "Gdzie indziej zostalibyście dawno wywiezieni na taczkach"

04.06.2020 12:22 | 75 komentarzy | juk

- W swojej nadmiernej dumie z kilku udanych co najwyżej średnich inwestycji nawet nie dostrzegacie, że Wasze rządy ograniczają się głównie do administrowania masą upadłościową pozostałą po PRL-u, a podstawowe sprawy mieszkańców macie w głębokim poważaniu - pisze do nas nasz czytelnik.

Czytelnik ocenia włodarzy. "Gdzie indziej zostalibyście dawno wywiezieni na taczkach"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na naszą skrzynkę elektroniczną napisał jeden z czytelników. Porusza on kwestię rządzenia Wodzisławiem Śl. i Radlinem przez tamtejszych włodarzy. Treść wiadomości publikujemy poniżej.

Szanowni włodarze Wodzisławia Śląskiego i Radlina!

Wygraliście los na loterii, że jest Wam dane władać tak cierpliwymi społecznościami, jak mieszkańcy rządzonych przez Was miejscowości, gdyż za Wasze nieudolne rządy i liczne zaniechania gdzie indziej zostalibyście dawno wywiezieni na taczkach. Przykład: na czas rozbiórki wiaduktu na ulicy Mariackiej w Radlinie i zamknięcia ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim nie zapewniliście w żaden sposób pieszym alternatywnego dojścia, a legalne obejścia liczą sobie w obu przypadkach około 3 kilometry - tyle musi nadrobić pieszy mieszkaniec ulicy Hubalczyków w Radlinie czy Grodziska w Wodzisławiu, chcąc dotrzeć do centrum swojego "miasta" (cudzysłów nieprzypadkowy!). Gdybyż to jeszcze te problemy pojawiły się dopiero przy okazji remontów... ale nie! - od lat stanowią bolączki mieszkańców rządzonych przez Was folwarków. W Radlinie od początku tzw. samodzielności nie potrafiliście zadbać o kładkę nad torami i ucywilizować dojścia do stacji kolejowego od strony osiedla Wieczorka, zaś w Wodzisławiu nie zrobiliście nic, aby odbudować przejazd kolejowy na ulicy Starojastrzębskiej, na którego prywatyzację i likwidację wcześniej pozwoliliście. W swojej nadmiernej dumie z kilku udanych co najwyżej średnich inwestycji nawet nie dostrzegacie, że Wasze rządy ograniczają się głównie do administrowania masą upadłościową pozostałą po PRL-u, a podstawowe sprawy mieszkańców macie w głębokim poważaniu.

Ludzie kochani! Urzędnicy potrafią wymyślić dziesiątki usprawiedliwień swojej nieudolności, czego przykłady mieliśmy m.in. na łamach Nowin zarówno w Radlinie (https://www.nowiny.pl/157212-zamkneli-wiadukt-w-radlinie-ktoredy-przejda-piesi-zdjecia.html) jak i w Wodzisławiu (https://www.nowiny.pl/156233-wpadka-przy-remoncie-jastrzebskiej-wyznaczyli-pieszym-droge-gdzie-sypia-sie-mandaty.html). Możecie dalej im wierzyć i cierpliwie znosić te upokorzenia, ja jednak chcę pokazać Wam jedno zdjęcie z pobliskiego Rybnika na dowód, że można inaczej!

Tu, zanim rozebrano wiadukt na ulicy Żorskiej, zadbano o to, aby postawić kładkę dla pieszych. Wystarczyło, aby władza skoncentrowała swoje wysiłki na rozwiązaniu problemu, zamiast wymyślaniu tłumaczeń, dlaczego "nie da się" ich pokonać. Można?