środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Kryta pływalnia będzie bardziej ekologiczna

09.06.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Termomodernizacja, rekuperacja, odświeżenie – kryta pływalnia w Połomi przejdzie spore zmiany. W związku z tym będzie nieczynna przez wiele najbliższych miesięcy.

 Kryta pływalnia będzie bardziej ekologiczna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POŁOMIA Kryta pływalnia Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie, która znajduje się w Połomi, przygotowywana jest do kapitalnego remontu. Prace powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca. – Do tego czasu basen nie będzie już udostępniany dla odwiedzających, nawet gdyby decyzją rządu baseny zostały na powrót otwarte – informuje Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

W związku z planowanym remontem, na pływalni został wyłączony proces uzdatniania wody celem ulotnienia się z niej chloru i soli okrzemkowych. Jak już informowaliśmy woda ma zostać wypompowywana przez strażaków i będzie mogła służyć do celów przeciwpożarowych, a także podlewania np. boisk sportowych.

Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na budowę systemu wentylacji wraz z odzyskaniem ciepła (rekuperacja) na krytej pływalni. Całkowita wartość projektu to kwota 3 mln 18 tys. zł, dofinansowanie wyniesie 707 tys. zł. – Zakres projektu pod względem termomodernizacyjnym przewiduje roboty rozbiórkowe, termomodernizację budynku w zakresie elewacji, dachu oraz podłogi na gruncie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z parapetami, remont schodów zewnętrznych z wykonaniem nowych okładzin i balustrad, modernizacja kotłowni gazowej, wykonanie wentylacji mechanicznej, modernizację instalacji grzewczej i elektrycznej. Projekt przewiduje też przebudowę wnętrza oraz wykonanie robót remontowych – wylicza Mirosława Książek-Rduch. Jak dodaje urzędniczka, lada moment gmina powinna ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. – Jeśli przebiegnie sprawnie, na koniec czerwca można będzie podpisać umowę z wykonawcą. Zadanie ma być zakończone w pierwszym kwartale 2021 roku – wyjaśnia Książek-Rduch.

(art)