Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Dwa miesiące cierpienia po pożarze w kuchni. Nowy numer Nowin Wodzisławskich

02.06.2020 10:56 | 0 komentarzy | art

Bożena Szymała z Turzy Śląskiej gotowała obiad, kiedy od płomienia z kuchenki gazowej zajęło się jej ubranie, które w mgnieniu oka zamieniło kobietę w płonącą pochodnię. Na leczeniu dotkliwych poparzeń w szpitalu w Siemanowicach Śląskich spędziła dwa miesiące. Teraz opowiedziała nam o swoim dramacie, również po to, by ustrzec innych przed podobną sytuacją. Bo wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do dramatu, który może rzutować na całe życie.

Dwa miesiące cierpienia po pożarze w kuchni. Nowy numer Nowin Wodzisławskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marklowice z najlepszą oświatą w powiecie, Gorzyce z najgorszą

Pismo samorządu lokalnego „Wspólnota” opublikowało w marcu ranking „Miejsca sprzyjające edukacji”, który został zrealizowany przy współpracy ekspertów Evidence Institute. W rankingu sklasyfikowano 2437 gmin miejskich i wiejskich z całego kraju. Na których miejscach rankingu uplasowały się nasze miasta i gminy? W większości daleko od czołówki, ale też daleko od końcówki rankingu. Są jednak dwa wyjątki. Pozytywny to gmina Marklowice, która została sklasyfikowana na 129. miejscu. Negatywnym wyjątkiem jest z kolei gmina Gorzyce, która uplasowała się dopiero na miejscu 2075. i wypadła zdecydowanie najgorzej spośród wszystkich gmin powiatu wodzisławskiego.

Kupujesz-Ratujesz, nasza akcja pomocy lokalnym przedsiębiorcom objęła ponad 130 firm.

Co robimy z wodą deszczową kiedy pada?
Marnujemy!

Górnicy wściekli: gdzie wyniki naszych testów?

Szpital w Rydułtowach wypuścił do domu chorego pacjenta.
W dodatku z koronawirusem.

W Połomi basenu na razie nie otworzą
Bo przejdzie gruntowną modernizację.

U nas koronawirus w ofensywie. I znów pojawił się w szpitalu.
Wodzisławski Sanepid notuje kilkadziesiąt potwierdzonych zakażeń dziennie.

Wodzisławianin okradał firmy budowlane
Wśród ofiar… budowniczy tężni solankowej w Rydułtowach.


Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Wodzisławskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Wodzisławskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nw@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.