Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Czad, olej, zabłąkany rój i pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]

02.06.2020 10:06 | 0 komentarzy | ż

1 czerwca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w miejscowościach Bieńkowice, Chałupki, Krzyżanowice oraz Racibórz.

Czad, olej, zabłąkany rój i pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 1 czerwca strażacy z Raciborza udali się na granicę w Chałupkach, gdzie od tygodni uczestniczą w kontrolach sanitarnych.

O godz. 12.14 strażacy-ochotnicy zmyli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ul. Raciborskiej w Bieńkowicach, a o godz. 15.05 również strażacy-ochotnicy zmietli żwir, który wysypał się z samochodu na jezdnię ul. Odrodzenia w Raciborzu.

Następna interwencja miała związek z tlenkiem węgla. Śmiertelnie groźny czad zbierał się w łazience mieszkania przy ul. Drzymały w Raciborzu. Okazało się, że przyczyną zdarzenia była nieprawidłowa wentylacja mieszkania. Strażacy poinformowali lokatorów o konieczności odsłonięcia kratek wentylacyjnych.

Po godzinie 16. strażacy-ochotnicy razem z pszczelarzem zebrali rój pszczół, który znajdował się w rejonie ulicy Poprzecznej w Krzyżanowicach.

Tego dnia strażacy ugasili jeszcze pożar śmietnika przy ul. Kasprowicza w Raciborzu, a także weszli przez okno do mieszkania przy ul. Czekoladowej w Raciborzu. Ta ostatnia interwencja była następstwem braku kontaktu z lokatorem. Okazało się, że 64-latek nie słyszał pukania do drzwi. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej.

Dodajmy, że 2 czerwca strażacy ugasili już pożar śmietnika przy ul. Michejdy w Raciborzu (godz. 2.15) oraz ponownie udali się na granicę w Chałupkach.