Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Tężnia w Radlinie wraca do pracy

02.06.2020 09:18 | 4 komentarze | juk

Po długiej przerwie zimowej spowodowanej epidemią koronawirusa tężnia solankowa w Radlinie zaczęła już działać.

Tężnia w Radlinie wraca do pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zazwyczaj była uruchamiana z początkiem kalendarzowej wiosny. W obliczu zagrożenia koronawirusem podjęto decyzję o odłożeniu w czasie tego terminu. Mowa o rozpoczęciu sezonu radlińskiego inhalatora na wolnym powietrzu, czyli tężni solankowej, który właśnie ruszył.

Jak przekazuje nam Marek Gajda z radlińskiego magistratu, w momencie, kiedy rząd przystąpił do zmniejszenia obostrzeń związanych z punktami rekreacyjnymi, zapadła decyzja o ponownym uruchomieniu tężni. - Rozpoczęła ona już swoją pracę w minioną sobotę, jednak z powodu kapryśnej pogody, dopiero od tego tygodnia ma szansę faktycznie przyciągnąć kuracjuszy - mówi Gajda. Dodaje, że ze względu na wciąż trudną sytuację epidemiologiczną w naszym regionie, nieczynne pozostają baseny do hydroterapii oraz place zabaw. Natomiast czynna jest część parkowa, wraz ze stawem, oraz punkt gastronomiczny.

Podobnie jak w ubiegłym roku spacerowicze będą wdychać solankę z Ciechocinka. - Jej złoża bogate są w m.in. chlorek sodu, związki wapnia, magnezu, żelaza, bromu i innych mikroelementów - podkreśla Marek Gajda. Dodaje, że przerwa w działalności tężni wymuszona koronawirusem nie była jednak zmarnowana. Radliński Zakład Gospodarki Komunalnej uzupełniał kostką brukową ścieżkę w górnej części parku przy tężni. Prace są jeszcze kontynuowane, jednak w żadnym wypadku nie przeszkadza to w korzystaniu z obiektu.

Marek Gajda przypomina, aby nie parkować bezpośrednio przy tężni. Parking dla zainteresowanych znajduje się około 300 m od obiektu.