Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Konferencja posłanki Lenartowicz o niespełnionych obietnicach prezydenta Dudy

01.06.2020 14:23 | 56 komentarzy | ma.w

Posłanka PO przygotowała na 1 czerwca 2 tematy do omówienia na konferencję prasową z lokalnymi mediami. Zaprosiła - po pandemicznej przerwie - dziennikarzy do swego biura przy ul. Opawskiej w Raciborzu. Zajęła się tam m.in. obietnicami Andrzeja Dudy z jego poprzedniej kampanii wyborczej oraz ich realizacją na przestrzeni kadencji. Poruszyła też kwestię Tarczy 4.0 - pomocy rządowej na czas pandemii.

Konferencja posłanki Lenartowicz o niespełnionych obietnicach prezydenta Dudy
Posłanka Lenartowicz na konferencji w swoim biurze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odnosząc się do niespełnionych zdaniem pani poseł zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, Lenartowicz zwróciła uwagę na tematy wokół Zbiornika Racibórz. - Zapowiadano rozliczenie rzekomych malwersacji przy jego budowie. Miał on być zaprojektowany jako zbiornik mokry, tymczasem nie było żadnych działań w tym zakresie, nie wydatkowano nawet złotówki na przygotowanie spraw dokumentacyjnych - mówiła G. Lenartowicz.

Wskazała, że w kadencji urzędującego prezydenta nie pojawiły się regulacje prawne dotyczące kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tys. zł czy tanich mieszkań dla Polaków. Nierozwiązany został problem tzw. frankowiczów.

Pani poseł skrytykowała rządową Tarczę 4.0, kwestionując jej efektywność w pomocy przedsiębiorcom oraz samorządom. Te utraciły wiele spodziewanych wpływów z udziału w podatkach PIT i CIT, a rozwiązania oferowane przez rząd według Lenartowicz są niewystarczające.

W trakcie spotkania z mediami posłanka mówiła także o zmarłym pisarzu Jerzym Pilchu, nazywając go wielką umysłowością.

Ponadto:

  • Skomentowała, jako wychowana na "Trójce" problemy w Programie Trzecim Polskiego Radia i ostatnie interwencje policyjne wobec demonstrujących w Warszawie.
  • Odniosła się do 30-lecia samorządności w Polsce, wspominając, co robiła w 1990 roku.
  • Wyraziła opinię o wakacie na stanowisku Sekretarza Miasta w raciborskim magistracie, gdzie po zwolnieniu Tomasza Kaliciaka w wakacje ubiegłego roku wciąż nie ma następcy.
  • Na koniec powiedziała, dlaczego wierzy, że Rafał Trzaskowski wygra wybory na Prezydenta RP.

CAŁY ZAPIS KONFERENCJI w materiale wideo

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej