Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Msza dla samorządu odbędzie się w niedzielę w farnym

29.05.2020 16:38 | 1 komentarz | ma.w

Z okazji trzydziestolecia samorządu terytorialnego w Polsce zostanie odprawiona w Raciborzu uroczysta msza święta o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. W niedzielę 31 maja zaprasza na nią radny miejski Piotr Klima o godz. 10.30 w kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP w intencji wszystkich samorządowców: obecnych, byłych i zmarłych radnych Rad Miast, Gmin i Powiatu Raciborskiego oraz prezydentów, burmistrzów, wójtów i sołtysów, a także pracowników urzędów i podmiotów samorządowych, ich rodzin, emerytów, rencistów oraz lokalnych wspólnot.

Msza dla samorządu odbędzie się w niedzielę w farnym
Piotr Klima zachęca samorządowców do udziału w niedzielnej mszy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po mszy nastąpi przejście pod Kolumnę Maryjną na Rynku, gdzie odmówiona zostanie modlitwa i złożone kwiaty. - Będą nam towarzyszyły skrzypce i utwór „Gdy klęczę przed Tobą” - informuje P. Klima. Jest on także autorem kolejnej inicjatywy związanej ze sferą samorządu.

- Z okazji 30. rocznicy powstania samorządu terytorialnego podjęliśmy organizację Stowarzyszenia Samorządowców Ziemi Raciborskiej, do którego mogliby należeć obecni i byli samorządowcy: posłowie, radni, starostowie, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi, pracownicy jednostek samorządowych oraz sympatycy - przekazał nam Piotr Klima z rady Raciborza.

Aktualnie przygotowywany jest statut, regulamin, określane są cele, kierunki i zakres działania.

Jedną z aktywności SSZR będzie integracja samorządowców byłych i obecnych, organizacja spotkań kwartalnych (w pierwszych dniach wiosny, lata, jesieni i zimy), szkoleń, seminariów, konferencji, zjazdów, akcji pomocowych, spotkań towarzyskich, wycieczek, itd. W tych różnych formach naszej działalności mogliby uczestniczyć również kandydaci na radnych i ubiegający się o stanowiska i funkcje samorządowe.

- Do ważnych celów Stowarzyszenia zaliczamy także edukację, wymianę doświadczeń, opracowywanie materiałów, dokonywanie analiz, współpracę z innymi samorządami lokalnymi w kraju i zagranicą - zapowiada P. Klima.