Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Bilans pożarowy roku 2019 w województwie śląskim

28.05.2020 14:21 | 0 komentarzy | EK

Ile razy strażacy musieli interweniować w naszym regionie?

W 2019 roku Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odnotowała zdecydowany wzrost interwencji Straży Pożarnej w porównaniu do lat poprzednich. Było ich aż 69 322. Spośród tych zdarzeń, 16 774 to interwencje związane z pożarami w których zginęły 533 osoby.

Bilans pożarowy roku 2019 w województwie śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Te statystyki są zatrważające ponieważ wielu z tych sytuacji udałoby się zapobiec gdyby każdy z nas posiadał zabezpieczenie przeciwpożarowe w swoim domu. Na podstawie przeprowadzanych ankiet przez MSWiA tylko 10 osób na 100 uważa, że w domu potrzebna jest gaśnica. Ze statystyk wynika, że co 10 osoba z tych świadomych faktycznie wyposaża dom w urządzenie gaśnicze.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach opublikowała statystyki dotyczące pracy strażaków na terenie województwa śląskiego w 2019 roku ze wszystkich 69 322 interwencji pożarów było 16 774, z czego 3 741 to pożary w domach i mieszkaniach. Ze statystyk wynika, że na przestrzeni minionych 12 miesięcy nieznacznie wzrosła liczba interwencji w porównaniu z rokiem 2018 kiedy to było ich 68 817. Wartości wydają się być dość zbliżone jednakże, kiedy porównamy te wartości z rokiem 2016, kiedy tych zdarzeń było 57 287 wzrost jest ogromny.

Kluczowym w walce z pożarem jest aby zawsze mieć pod ręką sprawne urządzenie gaśnicze, które pozwoli stłumić nam ogień już w zarodku. W każdej sytuacji, kiedy możemy zareagować miejmy możliwość aby zrobić to skutecznie. Pozwoli nam na to intuicyjne urządzenie gaśnicze takie jak Spray Gaśniczy iBlockFIRE, którego nieskomplikowana i prosta w użyciu budowa pozwoli nam na szybkie działanie bez dłuższego zastanawiania „Jak to działa?”. Poza tym, że aby go użyć wystarczy tylko nacisnąć dyszę, trzeba go najpierw posiadać. Można to zrobić w sklepie internetowym producenta https://www.ispraylife.com/pl/.

Statystyki nigdy nie kłamią, i odzwierciedlają poważny problem naszego społeczeństwa. Występowanie pożarów nie ustępuje i wciąż wykazuje tendencję wzrostową. Niestety, nikt z nas nie ma obowiązku posiadania gaśnicy w domu i to, czy zabezpieczamy nasz dom przed pożarem leży tylko i wyłącznie w naszej woli. Powinniśmy wszyscy zdać sobie sprawę z tego że bezpieczeństwo jest bezcenne i w należyty sposób powinniśmy zadbać o nasz dom, dobytek i naszych bliskich.

Tekst sponsorowany