Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Przykład idzie z góry. Polowy, Fita oraz urzędnicy oddali krew

28.05.2020 10:29 | 0 komentarzy | ż

Prezydent Dariusz Polowy, wiceprezydent Michał Fita oraz urzędnicy raciborskiego magistratu odpowiedzieli na apel raciborskiej stacji krwiodawstwa.

Przykład idzie z góry. Polowy, Fita oraz urzędnicy oddali krew
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z niskimi stanami zapasów krwi 27 maja Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zorganizowało urzędowe oddawanie krwi i osocza. W akcji wzięli udział Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wraz z zastępcą Michałem Fitą oraz urzędnicy.

Wielu z dawców w tym prezydent Dariusz Polowy oddawali krew po raz pierwszy. – To bardzo ważne, aby w ten sposób wyrazić solidarność z osobami, które potrzebują krwi – powiedział prezydent Polowy. Urzędników w stacji krwiodawstwa przyjęła Gizela Kowol, nowa dyrektor RCKiK w Raciborzu.

Dyrektor Kowol oraz personel stacji zachęcają pozostałych mieszkańców Raciborza i okolic do włączenia się do akcji. Według ich informacji obecne zasoby krwi są na poziomie znanym z okresu wakacji, gdy wielu dawców wyjeżdża na urlopy. Tymczasem zapotrzebowanie na krew w szpitalach pozostaje na stałym poziomie.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza