Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Rozbudujmy oddział zakaźny. W starostwie idą śladem pomysłu Piotra Klimy

26.05.2020 18:27 | 3 komentarze | ma.w

Przed miesiącem zgłosił taki wniosek radny miejski P. Klima, który mówił o 100 łóżkach. 26 maja rozwinął go starosta raciborski. Z tym pomysłem Powiat pukał już do wojewódzkich funduszy trzykrotnie, ale zawsze nieskutecznie.

Rozbudujmy oddział zakaźny. W starostwie idą śladem pomysłu Piotra Klimy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozbudowa oddziału zakaźnego byłaby ochroną raciborskiej lecznicy przed ponownym przekształceniem go w jednoimienny, kiedy pandemia się nasili.

Jak podał starosta Grzegorz Swoboda oddział zakaźny na Gamowskiej ma 30 łóżek. - Aplikowaliśmy już o jego rozbudowę 3 razy. Ostatnim razem pieniądze otrzymał Cieszyn, 8 mln zł – mówił włodarz. Powiat Raciborski wnioskował o kwoty łącznie ok. 4 mln zł dla szpitala rejonowego.

Teraz starosta Swoboda chce, żeby dyrektor szpitala Ryszard Rudnik przygotował koncepcję rozbudowy tego oddziału. Taki wniosek ma trafić do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Chcemy być przygotowani na kolejne decyzje o przekształceniach w sytuacji kiedy już odbudujemy pozycję naszego szpitala jako leczącego wszystkich chorych. Żeby nie trzeba było przekształcać znowu całej lecznicy – wyjaśniał radnym G. Swoboda.

Ile będzie trzeba pieniędzy na rozbudowę oddziału zakaźnego? - Co do kwot konkretnych musi być wcześniej ekspertyza epidemiologa. My na dziś nie wiemy jeszcze niczego konkretnego na temat kwot – podsumował G. Swoboda.