Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze znów działa

29.05.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Od 18 maja na terenie Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bema ponownie uruchomiono punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Teraz również łatwiej złożyć wniosek do programu, bo uproszczone zostały procedury.

Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze znów działa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od poniedziałku 18 maja ponownie działa punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze, z którego korzystać mogą właściciele nieruchomości na terenie Rydułtów, zainteresowani dofinansowaniem inwestycji ekologicznych. – Termin wizyty należy telefonicznie uzgodnić pod numerem telefonu 517 019 819. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i własne prosimy o przybycie bezpośrednio na wyznaczoną godzinę, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie ROSIR-u. Obowiązkowe jest posiadanie maseczki zakrywającej nos i usta oraz rękawiczek – informuje Stowarzyszenie Zdrowe Rydułtowy, które jest odpowiedzialne za prowadzenie punktu. W maju w dni robocze punkt będzie czynny w godzinach 16.00 – 18.30, a w czerwcu i lipcu w godzinach 17.00 – 19.30.

Program „Czyste Powietrze” potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych kotłów na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Warto dodać, że od 15 maja zmieniły się zasady przyznawania dotacji w ramach programu Czyste Powietrze. Pojawiły się nowe, uproszczone formularze wniosków. – Zmiany w Programie „Czyste Powietrze” wprowadzone zostały po to, aby był on bardziej dostępny dla mieszkańców, a procedowanie wniosków trwało krócej, szybciej i sprawniej – powiedział na antenie TVP 2 Tomasz Bednarek, szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jeszcze jedną zmianą jest możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie, oraz nie wcześniej niż 15 maja 2020 r. Zmieniona wersja programu umożliwia także dofinansowanie przedsięwzięć zakończonych pod warunkiem, że nie zostały rozpoczęte wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie oraz nie wcześniej niż 15 maja 2020 r.

(ska)