Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Będą budować progi zwalniające

26.05.2020 14:02 | 10 komentarzy | juk

Już niedługo na ul. Połomskiej w Wodzisławiu Śl. pojawią się dwa progi zwalniające. W związku z ich budową dla poruszających się tą drogą kierujących czekają utrudnienia.

Będą budować progi zwalniające
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 1 do 3 czerwca jeden z odcinków ul. Połomskiej w Wodzisławiu Śl. będzie zamknięty. Chodzi o fragment drogi w rejonie posesji nr 13-15 i 23-31. Powód? Jak przekazuje wodzisławski Zarząd Dróg Miejskich, będą tam prowadzone prace związane z budową dwóch progów zwalniających. Projekt czasowej organizacji ruchu dostępny jest TUTAJ.

Do planowanej inwestycji odniósł się w mediach społecznościowych wodzisławski radny Mariusz Blazy. "Temat progów na ulicy Połomskiej sięga marca 2019, gdy na wniosek mieszkańców, zorganizowałem spotkanie z przedstawicielami Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim, a następnie po zebraniu odpowiedniej ilości podpisów złożyłem zapytanie/wniosek o montaż progów zwalniających" brzmi fragment wpisu. W dalszej części dodaje, że po bardzo wydłużonej procedurze, spowodowanej potrzebami licznych uzupełnień i korekt, w które była zaangażowana również gmina Marklowice, udało się szczęśliwie doprowadzić sprawę do końca.

"Mam nadzieję, że to dopiero początek inwestycji miasta w tej części naszej dzielnicy (chodzi o dzielnicę Wilchwy - przyp. red.)" pisze w mediach społecznościowych radny Blazy. Dodaje, że podczas jutrzejszej (27.05) sesji wodzisławskiej rady złoży zapytanie do prezydenta Mieczysława Kiecy w sprawie ujęcia w planach inwestycyjnych przebudowy ul. Połomskiej, ul. Korczaka i bocznej ul. Jastrzębskiej. "Ulice te wymagają przebudowy, poszerzenia oraz budowy chodnika tak by mogły spełniać standardy bezpieczeństwa i w przyszłości nie odstawać od przebudowywanej DW933 (ulica Jastrzębska)" argumentuje w swoim wpisie rajca.