Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Prezydent Polowy zdecydował: nie będzie budżetu obywatelskiego. Ani teraz, ani za rok

26.05.2020 12:36 | 6 komentarzy | ma.w

Wstrzymanie realizacji zadań zaplanowanych już w budżecie na 2020 rok i rezygnacja z naboru wniosków na 2021 rok - to już oficjalne stanowisko raciborskiego magistratu.

Prezydent Polowy zdecydował: nie będzie budżetu obywatelskiego. Ani teraz, ani za rok
Michał Kuliga radny, który pytał o przyszłość budżetu obywatelskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Michał Kuliga z Ostroga wystąpił na kwietniowej sesji Rady Miasta Racibórz z pytaniami do Dariusza Polowego o przyszłość Budżetu Obywatelskiego. Złożył w maju interpelację. Podkreślił w niej, że budżet jest przejawem demokratycznego i obywatelskiego traktowania mieszkańców Raciborza. - Z niepokojem obserwuję pańskie zapowiedzi ograniczenia tej formy konsultacji społecznych, sprzyjających realizacji istotnych potrzeb mieszkańców - stwierdził M. Kuliga.

Poprosił Dariusza Polowego o pisemne stanowisko w sprawie planów wobec budżetu partycypacyjnego. Apelował, aby zeń nie rezygnować, a jedynie przesunąć w czasie.

Od głowy miasta radny dowiedział się, że obecna sytuacja spowodowana utrzymującym się stanem zagrożenia epidemiologicznego wymusiła decyzje magistratu: rezygnację z naboru wniosków do BO na 2021 rok i wstrzymanie realizacji zaplanowanych już zadań na 2020 rok. Powodem jest też analiza stanu finansów miejskich. - Jak sytuacja ta na to pozwoli, zamierzam kontynuować tę formę realizacji zadań miejskich - podsumował D. Polowy.