Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

DW 935 w Kornowacu w remoncie. Droga jest rozkopana [ZDJĘCIA]

26.05.2020 19:00 | 0 komentarzy | mad

W gminie Kornowac trwa przebudowa drogi wojewódzkiej numer 935. Z aparatem w ręku wybraliśmy się na miejsce inwestycji. Zobaczcie, jak obecnie prezentuje się ta trasa.

DW 935 w Kornowacu w remoncie. Droga jest rozkopana [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont trasy wiąże się z przebudową DW 935 od Raciborza do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie. Wykonawcą zadania jest firma Drog-bud z Częstochowy. Całość kosztów inwestycji, ponad 103 mln zł, pokryta będzie z budżetu Województwa Śląskiego.

W przypadku gminy Kornowac w trakcie prac zaplanowano zamknięcie drogi na dwóch odcinkach. Pierwszym, czyli obecnie zamkniętym odcinkiem jest ten od ulicy ul. Pszowskiej (DW 933) do skrzyżowania z ul. Stawową. Drugim etapem będzie zamknięcie trasy od skrzyżowania z ul. Stawową do ul. Pamiątki.

– Na zamkniętym odcinku trwają prace polegające na całkowitym rozebraniu konstrukcji drogi, przebudowie infrastruktury technicznej, w tym odwodnienia, instalacji teletechnicznych itp. Tak, obecny etap wymaga zamknięcia ruchu ze względu na charakter robót i bezpieczeństwo uczestników ruchu i ludzi pracujących na budowie – wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Ryszard Pacer.

Jak wskazuje rzecznik, plan przewiduje zamknięcie drogi na tym odcinku do 14 sierpnia br.

– Potem zamknięty będzie odcinek na wlocie do Raciborza, i wreszcie w samym mieście. Dokładne terminy będziemy podawać, kiedy zostaną ustalone – dodaje.

Co ważne, zamknięcie drogi nie oznacza jej całkowitego wyłączenia. Jak wcześniej wskazywał Urząd Gminy w Kornowacu, zakaz korzystania z tej trasy nie dotyczy pojazdów budowy, autobusów oraz dojazdu do posesji i firm zlokalizowanych na odcinku przebudowywanej drogi. Ruch pieszych również został tam utrzymany.