środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Bez nowej łazienki trzeba będzie zamknąć dom dla matek w Miedoni

23.05.2020 17:32 | 0 komentarzy | ma.w

Około 50 tys. zł potrzeba do powstania łazienki w placówce dającej schronienie m.in. ofiarom przemocy domowej. Dodatkowa łazienka jest wymagana przepisami, bez niej placówka nie może działać. Udało się zgromadzić ponad połowę potrzebnej kwoty, a czas nagli. W Domu dla Matek z Dziećmi „Maja” proszą o wsparcie.

Bez nowej łazienki trzeba będzie zamknąć dom dla matek w Miedoni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maja pomaga kobietom oraz ich dzieciom pozbierać się po traumatycznych przeżyciach i usamodzielnić. Przebywające tu matki wracają do równowagi psychicznej. Dzieci odzyskują spokój i radość dzieciństwa.

Ośrodek udziela całodobowego schronienia matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, głównie z powodu przemocy w rodzinie, samotnego macierzyństwa i bezdomności.

Pobyt w Mai to pełne wyżywienie, zapewniona odzież dla pensjonariuszy, wyprawka dla niemowląt. Prowadzona jest terapia przez pracę, edukacja oraz zajęcia pomocowe i integracyjne.

Prowadząc tego typu placówkę, zobowiązani jesteśmy do spełnienia standardów dotyczących domów dla matek z dziećmi. W chwili obecnej nie mamy wymaganej liczby łazienek - informują w Stowarzyszeniu Przyjaciół Człowieka „Tęcza”, które prowadzi „Maję” w Miedoni.

Szacowany koszt stworzenia dodatkowej łazienki wynosi od 45 do 50 tys. złotych.

W dodatkowej łazience mają się znaleźć: 2 kabiny prysznicowe, 2 kabiny WC oraz dwie umywalki. Pomieszczenie, które przeznaczono pod łazienkę, musi zostać dostosowane do tego celu poprzez: podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej i rozprowadzenie jej po pomieszczeniu; przeniesienie kaloryfera; przesunięcie drzwi, wymianę okna; wymianę i dostosowanie instalacji elektrycznej, obniżenie sufitu oraz wykafelkowanie pomieszczenia.

Brak dodatkowej łazienki spowoduje konieczność zamknięcia placówki.

Potrzebujących można wesprzeć np. przez internet na portalu Zrzutka.pl. To link gdzie można bezpośrednio przekazać pomoc pieniężną: https://zrzutka.pl/g42mdd

Możliwa jest również pomoc rzeczowa lub wykonanie usługi. Szczegółowych informacji udziela kierownik Domu dla Matek z Dziećmi "MAJA" pani Iwona Baster-Koczwara tel. 669 475 276.

Kto już pomógł samotnym matkom?

  • Fundacja Castoramy Good Home (20 tys. zł);
  • Świat Prezentów Iwona Kremer 2700 zł;
  • Eko-Okna 2000 zł;
  • Pracownicy Rafako poprzez fundację spółki;
  • Zgłosiła się także firma branży remontowo - budowlanej, która bezpłatnie wykona instalację elektryczną.
pomieszczenie do zmiany w łazienkę