Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Kultura

Sprawdź, jak raciborskie podstawówki przygotowały się na przyjęcie uczniów

23.05.2020 09:55 | 0 komentarzy | ż

W poniedziałek 25 maja do szkół podstawowych będą mogli wrócić uczniowie klas najmłodszych I-III, prowadzone będą również konsultacje dla uczniów klas ósmych. Raciborskie szkoły będą działać zgodnie ze ściśle określonymi zasadami sanitarnymi.

Sprawdź, jak raciborskie podstawówki przygotowały się na przyjęcie uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Placówki opracowały procedury wewnątrzszkolne dotyczące organizacji zajęć w okresie pandemii koronawirusa COVID-19 zgodne z zaleceniami GIS, MZ i MEN. A te określają m.in: że w grupie będzie mogło przebywać do 12 uczniów, a nadzór nad nimi - w miarę możliwości - mają sprawować ci sami nauczyciele. Istotne jest również to, by dana grupa przebywała w tej samej sali. Ponadto minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na jedną osobę.

W Raciborzu 25 maja ruszą wszystkie szkoły podstawowe. W klasach I-III prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych. Równolegle prowadzona będzie nauka zdalna. Prognozowana liczba dzieci, które w naszym mieście wrócą do swoich szkół w poniedziałek to ok. 150 dzieci. Wszystkie raciborskie placówki zostały wyposażone w niezbędne pomoce zabezpieczające i płyny dezynfekujące.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż