Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Dyrektor Rudnik krytycznie o reakcji radnych na jego wyjaśnienia

22.05.2020 13:34 | 16 komentarzy | ma.w

Szef raciborskiej lecznicy uważa, że słowa w ostrym tonie, użyte przez radnych - członków komisji zdrowia pod jego adresem nie przystoją powadze funkcji, jaką piastują. Żałuje, że nikt z radnych nie zareagował na te wystąpienia podczas posiedzenia.

Dyrektor Rudnik krytycznie o reakcji radnych na jego wyjaśnienia
Dyrektor szpitala zakaźnego w Raciborzu Ryszard Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaniem szefa lecznicy Nowiny przyłączyły się do hejtu pod jego adresem, publikując w tym tygodniu relację z wtorkowego (19 maja) posiedzenia komisji zdrowia, gdzie radni (Elżbieta Biskup i Łukasz Mura) surowo ocenili odpowiedzi dyrektora na ich interpelacje dotyczące szpitala.
Przypomnijmy, że Ł. Mura określił wtedy część tych treści jako „bełkot bezczelny”, a E. Biskup użyła stwierdzenia „buta dyrektora Rudnika” i wskazała na jego brak pokory.

Ryszard Rudnik uważa, że powaga takiego gremium, jakim jest komisja rady powiatu, została w ten sposób naruszona. Oczekiwałby w tej sprawie stanowczej reakcji ze strony obecnego na obradach przewodniczącego rady powiatu Adama Wajdy.

W trakcie posiedzenia z 19 maja wystąpienie radnego Mury nie spodobało się początkowo wicestaroście Markowi Kurpisowi, który z marsową miną poprosił go o powtórzenie ostrych słów. Również Ryszard Wolny był poruszony. Jednak wiceprzewodniczący rady pokręcił tylko głową.
Nieco później w dyskusji Łukasz Mura złagodził swój przekaz, tłumacząc, że nie kierował go bezpośrednio do zastępcy Grzegorza Swobody, bo współpracę z nim w samorządzie ocenia pozytywnie.

Dyrektor szpitala R. Rudnik uważa, że inni radni powinni byli zareagować na wystąpienia kolegów z użyciem słownictwa, które on uznał za nieodpowiednie w gronie samorządowców. - Radę powinni tworzyć ludzie poważni i odpowiedzialni - stwierdził. Szef lecznicy nie wyklucza, że podejmie w tej sprawie kroki prawne.

Ryszard Rudnik nie przyszedł na wtorkowe posiedzenie, proponując swój zdalny udział w obradach. Nie przystał na to szef komisji zdrowia Franciszek Marcol, który chciał, by spotkanie radnych z urzędnikami odbyło się w całości w tradycyjnej formule.

Dyrektor szpitala, który każdego dnia musi przestrzegać na Gamowskiej ścisłego reżimu sanitarnego, zwrócił nam uwagę, że w obradach komisji wziął udział radny Łukasz Mura, na co dzień pracownik kopalni Marcel, gdzie niedawno stwierdzono u wielu pracowników zakażenie koronawirusem.

Ryszard Rudnik podkreślił, że radny mógł przecież zaliczać się do grupy ryzyka osób, które mogą roznosić zakażenie i w ten sposób narażał pozostałych uczestników posiedzenia komisji zdrowia, w tym zaproszonych gości. - Na tym powinny skupić się media, zamiast promować wspomniane zachowanie radnych - podkreślił.


Dyrektor szpitala zakaźnego w Raciborzu Ryszard Rudnik zwrócił się do redakcji Nowin o zabezpieczenie komentarzy internautów, którzy dokonali wpisów pod artykułami na tematy związane z placówką przy Gamowskiej. Uważa niektóre z nich za obraźliwe względem jego osoby i zamierza na drodze sądowej dochodzić zadośćuczynienia od autorów tych komentarzy, jak i każdych następnych, które będą naruszały jego dobra osobiste.Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Łukasz Mura

Łukasz Mura

Radny Powiatu Raciborskiego