Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Żory: Od soboty rusza Leśna Przygoda w Twinpigs. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA]

22.05.2020 09:25 | 0 komentarzy | ska

Już w najbliższy weekend, 23-24 maja, Amerykański Park Rozrywki Twinpigs w Żorach otworzy dla gości swoją strefę leśną oraz aleję spacerową. W każdą sobotę i niedzielę, w godzinach od 12:00 do 18:00, będzie można odwiedzić sympatyczne zwierzaki, wybrać się na spacer po molo zawieszonym między drzewami i odpocząć przy błękitnym wodospadzie.

Żory: Od soboty rusza Leśna Przygoda w Twinpigs. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żory: Od soboty rusza Leśna Przygoda w Twinpigs. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA]

Choć parki rozrywki jeszcze nie zostały otwarte z uwagi na rządowe obostrzenia, wydzielona część żorskiego parku może przyjąć odwiedzających. - W obecnej sytuacji nie możemy otworzyć wszystkich stref Parku Rozrywki Twinpigs z ponad 50 atrakcjami. Czekamy na początek sezonu, a tymczasem udostępniamy naszym gościom Park Leśny oraz alejki spacerowe słynnego Miasteczka Westernowego - wyjaśnia Arkadiusz Tomaszewski, prezes spółki Nowe Miasto, zarządzającej Twinpigs.  

Leśna Przygoda to okazja do poznania wszystkich mieszkańców Twinpigs. Park jest domem dla ponad 60 zwierząt z różnych gatunków. Są wśród nich kuce, daniele, barany, owce, kozy, świnie oraz osioł, a także ptaki – perliczki, gęsi i kaczki. Przy zagrodach znajdują się tablice edukacyjne, z których można dowiedzieć się m.in. jakie zwyczaje mają zwierzęta i co lubią jeść. Do dyspozycji gości będzie także strefa gastronomiczna, z nowym wystrojem w nowoorleańskim stylu.

Na terenie parku wdrożono specjalne procedury związane z bezpieczeństwem. Nowe zasady dotyczą m.in. dezynfekcji powierzchni i dodatkowych limitów osób. Wyznaczone zostały także dwie ścieżki dojścia do lasu, aby zapewnić swobodną komunikację. Bilety wstępu na dostępną część parku będą kosztować 15 zł.