Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Przedszkola w Gorzycach nadal zamknięte

22.05.2020 08:58 | 0 komentarzy | art

Wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk poinformował dziś, że po konsultacjach z rodzicami podjął decyzję w sprawie przedszkolu. - Zajęcia w przedszkolach w naszej gminie dalej zawieszone - poinformował wójt. 

Przedszkola w Gorzycach nadal zamknięte
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakubczyk wyjaśnia, że decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w gminie podjął wczoraj wspólnie z dyrektorami przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

- Na moją prośbę Pracownicy poszczególnych placówek kontaktowali się ponownie z rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć. Z informacji szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość rodziców, opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach, tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin - wyjaśnia Jakubczyk. 

- Tym samym, mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do 14 czerwca - zaznacza wójt, dodając zarazem, że nie wyklucza szybkiej częściowej zmiany decyzji jeżeli zajdzie taka konieczność (z uwagi na niemożliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem przez rodzica/rodziców) oraz jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. - O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco - informuje Daniel Jakubczyk