Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Najlepsi kucharze dla najlepszych czyli wielkie gotowanie dla kadry szpitala zakaźnego

20.05.2020 12:10 | 0 komentarzy | ma.w

Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu zaprosiła do współpracy renomowanych kucharzy z całej Polski, aby pomogli w przygotowaniu 135 obiadów dla pracowników miejscowego szpitala zakaźnego. Wielkie gotowanie zaczęło się w godzinach porannych na Ostrogu.

Najlepsi kucharze dla najlepszych czyli wielkie gotowanie dla kadry szpitala zakaźnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kucharze, którzy szkolą adeptów sztuki gotowania, i mają doświadczenia w pracy w słynnych restauracjach na całym świecie, zjechali 20 maja do Raciborza. W kuchni szkolnej SP1 na Ostrogu przygotowali dla pracowników szpitala zakaźnego dwudaniowy obiad.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: firma Unilever współpracująca z SP1, firma „Taaka ryba” z Suminy, firma Janeta oraz hurtownia owoców i warzyw dostarczająca je szkole.

Przygotowano 4 dania dla kadry szpitala: 2 zupy regeneracyjne (jedna z Kaszub oraz rybna z owocami morza), kaszotto oraz słodki deser.

- Chcemy pokazać, że w Raciborzu też można coś zrobić, coś, czego wcześniej nie było - powiedziała mediom Danuta Michalczuk koordynująca akcję.

Dla szpitala przygotowano 120 zestawów po 4 dania każdy. Kolejnych 15 zestawów przeznaczono do znajdującego się obok lecznicy RCM.

W SP1 był obecny przy gotowaniu starosta raciborski Grzegorz Swoboda jako patron akcji. - Wsparcie naszych medyków jest bardzo ważne. Nie tylko to finansowe, ale każde, jakie jest. Mamy w Raciborzu szpital jednoimienny, rodzi to wiele problemów, ale dopóki tutaj jest, to trzeba go wspierać, jak tylko umiemy.

To kolejna akcja pomocy szpitalowi w wykonaniu SP1. Wcześniej na Gamowską trafiły pierogi dla tamtejszych pracowników.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski