Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Patrol

Wypadek w Rudach. Starszy mężczyzna trafił do szpitala

20.05.2020 10:19 | 0 komentarzy | żet

Kierujący fiatem punto mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy scanii.

Wypadek w Rudach. Starszy mężczyzna trafił do szpitala
Fot. OSP Rudy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku na ul. Rogera w Rudach doszło 19 maja około godz. 12.10 (skrzyżowanie dróg wojewódzkich 919 i 920). Policjanci ustalili, że kierujący fiatem punto 71-letni mieszkaniec Raciborza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarówki. W następstwie zderzenia samochodów obrażeń doznał kierowca fiata.

Na miejscu interweniowali strażacy z Raciborza, Rud oraz Rybnika, a także policjanci oraz ratownicy pogotowia. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach i uprzątnęli jezdnię z resztek rozbitych pojazdów. Ratownicy pogotowia udzielili pomocy rannemu w wypadku mężczyźnie i przewieźli go do szpitala. W czasie działań służb ruch na drodze prowadzony był wahadłowo.

Dodajmy, że tego dnia strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Szybki w Rudach, gdzie doszło do pożaru puszki energetycznej w suficie. Pożar szybko ugaszono. W ramach działań gaśniczych rozebrano również część stropu, aby upewnić się, że ogień nie rozprzestrzenił się w kierunku dachu.

Kolejna interwencja odnotowana przez strażaków 19 maja miała związek z zadymieniem mieszkania przy ul. Wyzwolenia w Krowiarkach (godz. 16.12). Na miejscu ustalono, że przyczyną zadymienia była tzw. cofka dymu przy rozpalaniu pieca. Lokator mieszkania nawdychał się dymu - źle się czuł, bolała go głowa. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Sprawdzono również sąsiednie mieszkania, jednakże pomiary detektorem wielogazowym nie wykazały obecności tlenku węgla.

Ponadto strażacy z Raciborza uczestniczyli w kontrolach sanitarnych na przejściu granicznych w Chałupkach, a strażacy-ochotnicy z Pogrzebienia dowieźli żywność rodzinie objętej kwarantanną.