Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Nowe przedszkole w Rudniku coraz bliżej. Samorząd szuka wykonawcy

20.05.2020 08:46 | 0 komentarzy | mad

Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na przebudowę wraz z rozbudową budynku szkoły podstawowej w celu przystosowania części pomieszczeń na dwuoddziałowe przedszkole publiczne. To więc już kolejny krok w kierunku tej inwestycji.

Nowe przedszkole w Rudniku coraz bliżej. Samorząd szuka wykonawcy
To część szkoły, która ma zostać rozbudowana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potrzeba przeniesienia rudnickiego przedszkola bierze się stąd, że obiekt, w którym obecnie znajduje się placówka, jest niezgodny z przepisami przeciwpożarowymi. Rządzący gminą po konsultacjach z rodzicami postanowili przenieść przedszkole do miejscowej podstawówki, wcześniej przygotowując do tego odpowiednią infrastrukturę. Tak więc placówka znajdująca się obecnie przy ulicy Stawowej 5 ma funkcjonować się w obiekcie przy ul. Słonecznej 1.

Samorząd ma już projekt, teraz przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy zadania. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie parteru skrzydła zachodniego budynku szkoły podstawowej i dobudowie dwukondygnacyjnego obiektu przy zachodniej ścianie szczytowej. Firmy swój akces mogą zgłaszać do 27 maja. Zadanie ma być gotowe do 30 października.

– Czas nieubłaganie płynie, trzeba działać, aby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję – mówi wójt Rudnika Piotr Rybka. Według ustaleń ze strażą pożarną przedszkole w obecnej lokalizacji może funkcjonować do września, jednak jak zauważa wójt Rybka, jest możliwość prolongaty tego terminu o kilka miesięcy. Gmina – jak słyszymy – w dalszym ciągu stara się o dotację na to zadanie. Samorząd złożył za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wniosek o wsparcie finansowe do kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, chcąc uzyskać 50 procent ogólnej kwoty zadania. W dalszym ciągu nie wpłynęła jednak do urzędu gminy odpowiedź w tej sprawie.

Tak obiekt rudnickiej podstawówki wygląda obecnie:

Tak ma wyglądać po zmianach:


Czytaj również: 

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.