Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Nowiny Wodzisławskie o górnikach na cenzurowanym. Czy można było tego uniknąć?

19.05.2020 09:54 | 0 komentarzy | art

Potwierdzane u kolejnych pracowników kopalni zakażenia koronawirusem sprawiły, że górnicy (i ich bliscy) zaczęli być postrzegani jako zagrożenie. I to nie tylko przez ludzi spoza Górnego Śląska, ale również przez innych mieszkańców regionu. Przypominamy więc, że stygmatyzowanie kogokolwiek z powodu wykonywanego zajęcia, a tym bardziej choroby jest karygodne. Czy tej sytuacji można było jednak uniknąć? Co należało zrobić? Te pytania zadaliśmy naszym posłom, stojącym po obu stronach politycznej barykady: Adamowi Gawędzie i Krzysztofowi Gadowskiemu.

Nowiny Wodzisławskie o górnikach na cenzurowanym. Czy można było tego uniknąć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cukiernik na pomoc spółdzielni liczyć nie może

Ritę Pielczyk, która w Rydułtowach prowadzi cukiernię, dotknął kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa. Mimo iż obroty w cukierni znacznie spadły, bo wielu klientów zostało w domach, to ona stara się utrzymać swój biznes na powierzchni, nie zwalnia ludzi. Liczyła, że SM Orłowiec, od której wynajmuje lokal, zwolni ją na dwa miesiące z płacenia czynszu, bo taka możliwość istnieje. Spółdzielnia odpowiada jednak, że pani Rita na pomoc liczyć nie może, bo jej biznes nie utracił płynności finansowej.

Kupujesz-Ratujesz
Z naszej akcji wsparcia lokalnego biznesu skorzystała już ponad setka firm.

Pani Ania od pomagania
Reportaż o niezwykłej wolontariuszce z Wodzisławia.

Ozdrowieńcy dzielą się osoczem, które pomaga w walce z COVID-19
Na zdjęciu pan Michał Korzekwa, który jest ratownikiem medycznym i koronawirusem zaraził się w pracy. Po wyleczeniu oddał swoje osocze.

Rolnicy chcą zarobić, gmina nie chce wydać
Co dalej z nieruchomościami Kółka Rolniczego przy nowym przedszkolu w Gołkowicach?

Sukcesów uczniów wodzisławskiego liceum
Mateusz Kołek i Matylda Kołek w naukowej batalii pokonali tysiące konkurentów.

Lepiej remontować czy budować nowy?
Nowy pomysł na wiadukt w Bluszczowie.

Kwarantanna zniesiona
Dla pracowników w całej Unii Europejskiej.

Coraz mniej zakazów w sporcie


Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Wodzisławskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Wodzisławskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nw@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.