środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Niedźwiecki odchodzi z Trójki posądzony o manipulację z piosenką Kazika

17.05.2020 15:17 | 76 komentarzy | ma.w

Prowadzący od 1982 roku prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosił, że kończy współpracę ze stacją. Powodem jest posądzenie go nieuczciwość w przygotowaniu 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Wygrała je piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. W przeszłości Niedźwiecki i Kazik gościli w Raciborzu.

Niedźwiecki odchodzi z Trójki posądzony o manipulację z piosenką Kazika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegły piątek, 15 maja podczas 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego (kultowej audycji istniejącej od 1982 roku) wygrała nowa piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Utwór wzbudził kontrowersje. Opowiada o zakazie odwiedzin cmentarza, który nie dotyczy bohatera piosenki. Ten przyjechał tam dwiema limuzynami. To wyraźna aluzja do wydarzeń z 10 kwietnia tego roku, w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził groby bliskich, mimo obowiązującego w całym kraju zakazu wstępu na cmentarze z powodu pandemii koronawirusa.

Całe piątkowe notowanie listy przebojów unieważniono. - Dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy - oświadczył dyrektor "Trójki" Tomasz Kowalczewski. Wyraził ubolewanie i przeprosił słuchaczy.

Prowadzący audycję Marek Niedźwiecki odpowiedział swoim oświadczeniem, że w związku z posądzeniem go o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzi od ponad 35 lat, kończy współpracę z Programem III Polskiego Radia.

Wielu rodzimych artystów zareagowało na sytuację w radiu swoimi oświadczeniami w internecie, że nie życzą sobie emitowania na antenie Trójki ich utworów. W tym gronie są m.in. Artur Rojek, Daria Zawiałow, Lao Che, Organek, Dawid Podsiadło i Raz, Dwa, Trzy.

Wiadomo już, że oprócz Niedźwieckiego z publicznym radiem żegnają się w trybie nagłym inni popularni prezenterzy - Marcin Kydryński i Hirek Wrona.

M. Niedźwiedzki już raz opuścił Trójkę i LP3. W 2007 roku związał się z komercyjną stacją Radio Złote Przeboje.

Słynny prezenter i dziennikarz muzyczny gościł w Raciborzu. Wpierw na żywo, w 2004 roku na spotkaniu autorskim w bibliotece przy Kasprowicza, a później wirtualnie na Gwiazdce Serc w 2010 gdzie wystąpił na ekranie w specjalnym filmiku przygotowanym na potrzeby imprezy.

Kazik Staszewski koncertował w Raciborzu z zespołem Kult w 2019 roku w czerwcu, na Zamku Piastowskim w ramach Dni Raciborza.

Oto utwór Kazika, który wywołał burzę w Polskim Radiu.