Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Dziś kolejny dzień badań górników z KWK Jankowice

16.05.2020 08:20 | 0 komentarzy | acz

Przed budynkiem dyrekcji KWK Jankowice będą dziś prowadzone badania pracowników. Służby epidemiologiczne będą również wyrywkowo sprawdzać górników z innych kopalni.

Dziś kolejny dzień badań górników z KWK Jankowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dodatkowo podjęliśmy decyzję, że badamy próbkowo 5 innych zakładów, tak, aby zweryfikować, czy nie pojawiają się nowe ogniska epidemiczne w zakładach górniczych - mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. - Jeżeli te wyniki będą niepokojące, to podejmiemy niezwłocznie decyzję o przesiewowych badaniach na kolejnych zakładach wydobywczych – wyjaśnił. Zgodnie z posiadanymi danymi, na sobotę pozytywny wynik testu na koronawirusa odnotowano u 1,9 tys. górników. Co istotne, na niecałe 10 tys. górników z przesiewu wynik dodatni uzyskało około 1,5 tys. osób, natomiast pozostali zakażeni górnicy to osoby, które zostały przebadane z wywiadu epidemiologicznego bądź z kwarantanny.

W sobotę i niedzielę rekomendujemy omijanie ulicy Jastrzębskiej, na której odbywać się będą testy górników z KWK Jankowice. Przeprowadzane są one bowiem w formie drive-thru, a pracownicy zakładów podjeżdżają do punktów pobierania wymazów swoimi samochodami, mogą więc wystąpić pewne utrudnienia w ruchu.

(acz)