Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Budżet obywatelski po nowemu

16.05.2020 05:43 | 0 komentarzy | acz

Koronawirusowe reguły nie ominęły również rybnickiego budżetu obywatelskiego, wymuszając na wnioskodawcach ścisłe zasady, związane ze składaniem projektów.

Budżet obywatelski po nowemu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021 rok będzie można składać od poniedziałku, 18 maja do 5 czerwca br. Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w urzędzie miasta w dalszym ciągu nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa klientów. Nie ma zatem możliwości osobistego złożenia projektu w kancelarii i tym samym otrzymania potwierdzenia daty i godziny jego złożenia.

Jak prawidłowo i bezpiecznie złożyć dokumenty do budżetu obywatelskiego? Elektronicznie, w formie elektronicznej, z wykorzystaniem profilu zaufanego w platformie elektronicznej ePUAP, osobiście - wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Wydziału Polityki Społecznej, pod numerem telefonu 32 439 20 16.

W przypadku składania projektu, duże znaczenie ma oznaczenie godziny jego wpływu do UM. Urzędnicy proszą, by nie wrzucać projektów do skrzynki podawczej, wystawionej w urzędzie, przy wejściu do budynku od ulicy Miejskiej. W takim przypadku nie ma bowiem możliwości oznaczenia na projekcie godziny jego wpływu. To zaś może być decydujące, kiedy na projekty zostanie oddana ta sama liczba głosów, a pozostałe środki w ramach poszczególnych kwot nie będą wystarczały na realizację wszystkich projektów - wówczas o wyborze projektu zdecyduje kolejność ich zgłoszeń.
(acz)