Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Zmarł Sławomir Dziuba, lekarz z rybnickiego szpitala

15.05.2020 09:46 | 0 komentarzy | acz

Po długiej chorobie zmarł Sławomir Dziuba, lekarz oddziału laryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Zmarł Sławomir Dziuba, lekarz z rybnickiego szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lekarz miał 59 lat. Od kilku lat zmagał się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. - Pracowałem na Oddziale Laryngologii Dorosłych. Wykonałem tysiące zabiegów, w tym wiele ciężkich i skomplikowanych operacji onkologicznych. Operowałem pacjentów z rakami krtani, gardła, zatok, szyi. Wszystko skończyło się w marcu 2018 r. Najpierw osłabienie nóg, potem obu rąk. Wraz z postępem choroby pojawiały się kolejne problemy, wypadające z rąk narzędzia, utrudnione poruszanie. Od lipca 2018 r. byłem zmuszony przejść na rentę. Potem przyjąłem trzy przeszczepy komórek macierzystych – niestety choroba szybko postępowała, koniec roku to wózek inwalidzki - opisywał swój rozwój choroby.

Wsparcie lekarzowi okazało ponad trzy tysiące osób, które wsparły zbiórkę na leczenie znanego lekarza. Niestety, 13 maja Sławomir Dziuba odszedł. Msza pogrzebowa odbędzie się 18 maja o godzinie 10.00 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku.

(acz)