Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Wybory uzupełniające odwołane, bo nie ma chętnych na mandat radnego

13.05.2020 08:12 | 2 komentarze | mad

Rada Gminy Nędza przez dłuższy czas będzie pracowała w 14-osobowym składzie. Wybory uzupełniające, które miały odbyć się w najbliższą niedzielę, zostały odwołane.

Wybory uzupełniające odwołane, bo nie ma chętnych na mandat radnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni z Nędzy od połowy lutego pracują w pomniejszonym o jednego radnego składzie po tym, jak mandat złożył Denis Cyfka z Górek Śląskich, z okręgu numer 4*. Przypomnijmy, D. Cyfka z funkcji zrezygnował pisemnie 4 lutego. Komisarz wyborczy postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia jego mandatu wydał 12 lutego. Na podstawie Kodeksu Wyborczego, w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rady gminy w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające. I te wojewoda Jarosław Wieczorek zaplanował na 17 maja. Wybory jednak się nie odbędą. Dlaczego?

- Wybory uzupełniające do Rady Gminy Nędza w okręgu wyborczym nr 4 zarządzone na dzień 17 maja 2020 r. nie zostaną przeprowadzone, ponieważ w wyznaczonym terminie do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej III nie wpłynęło żadne zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego w celu zgłoszenia kandydata na radnego. W związku z powyższym mandat pozostaje nieobsadzony - czytamy w obwieszczeniu komisarza wyborczego w Bielsku-Białej Natalia Włoch-Kliś. W tym samym dokumencie wskazano, że „wybory uzupełniające do Rady Gminy Nędza w okręgu wyborczym nr 4 zostaną powtórzone między 6 a 9 miesiącem, licząc od dnia 17 maja 2020 r.”.

Co ciekawe, przy wyborach samorządowych w 2018 roku o mandat radnego z tego okręgu starało się aż trzech kandydatów: Denis Cyfka, Zdzisław Walkiewicz i Jan Francus.

Czytaj również: Radny złożył mandat. Mieszkańców Górek Śląskich czekają wybory.

*Okręg numer 4 obejmuje ulice: Astrów, Basenową, Bogunicką, Brzozową, Leśną, Nad koleją i Za lasem.