środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Jednak się udało. W Wodzisławiu otwierają orliki

12.05.2020 11:19 | 0 komentarzy | AgaKa, juk

Wielkim zaskoczeniem była decyzja o dalszym zamknięciu boisk typu orlik w Wodzisławiu Śląskim, podczas gdy w sąsiednich miastach przystąpiono do ich otwarcia. W Wodzisławiu decyzję argumentowano tym, że nie ma wystarczających możliwości, aby zapewnić korzystającym z nich odpowiedniego bezpieczeństwa. Koniec końców się udało.

Jednak się udało. W Wodzisławiu otwierają orliki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weryfikacja osób początkowym problemem

Do sprawy na początku odniosła się zastępca prezydenta Wodzisławia Śl. Izabela Kalinowska. Przypomniała, że na terenie miasta znajdują się tylko dwa orliki oraz kilka boisk przyszkolnych. Obiektami zarządzają dyrektorzy szkół.

Analizowaliśmy możliwość otwarcia orlików – mówiła Kalinowska. Dodała jednak, że na przeszkodzie stanęła przede wszystkim weryfikacja liczby osób, które z obiektów by korzystały. – Z jednego boiska jednocześnie może korzystać tylko 6 osób. W godzinach dopołudniowych, kiedy szkoły teoretycznie pracują, byłaby możliwość nadzoru – mówiła dodając, że inaczej sytuacja wyglądałaby już w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wówczas kontrola nie byłaby możliwa, ponieważ placówki są już nieczynne. Również z dezynfekcją infrastruktury w tym czasie byłby problem.

Kwestię otwarcia orlików komentował także radny, Łukasz Chrząszcz. – 25 kwietnia rząd ogłosił plan odmrożenia sportu. Pozwala on na otwarcie orlików i boisk od 4 maja. Urząd miał zatem dziewięć dni, żeby się do tego przygotować. Za bezpieczeństwo osób przebywających na otwartych orlikach odpowiadają gospodarze obiektów i wuefiści. Prowadzony jest też rejestr wejść. Czy naprawdę nie było możliwości, by otworzyć orliki i boiska?

Jednak się udało

Dobre wieści nadeszły 12 maja przed południem. Od 13 maja uruchomione zostaną dwa kompleksy boisk typu orlik, mieszczące się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 oraz przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Z obiektów można będzie korzystać tylko po wcześniejszym zgłoszeniu (można telefonicznie ZSP7 – tel. 32 455 37 36; SP28 – tel. 32 456 49 16/ 733 883 283). Boiska czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 20.00. Maksymalnie na teren obiektu może wejść jednorazowo 6 osób, weryfikacja z kolei będzie przebiegać u pracownika szkoły.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego