Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Poseł z Rybnika chce ukarania Janusza Korwin-Mikkego za mowę nienawiści

11.05.2020 10:23 | 21 komentarzy | ska

W związku ze skandalicznym zachowaniem posła Konfederacji, Janusza Korwina-Mikkego, proszę Komisję Etyki Poselskiej o zdecydowaną reakcję - mówi Maciej Kopiec, poseł Lewicy z Rybnika. Poszło o nagranie, które zamieścił w sieci Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji na nagraniu zapewnia słuchaczy, że osoby o odmiennym poglądach politycznych czy gospodarczych zasługują na śmierć. 

Poseł z Rybnika chce ukarania Janusza Korwin-Mikkego za mowę nienawiści
Poseł Maciej Kopiec, fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poseł z Rybnika chce ukarania Janusza Korwin-Mikkego za mowę nienawiści

W akcji internetowej, której pierwotnym celem było zbieranie funduszy dla polskich medyków walczących z koronawirusem, poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, zwraca się do słuchaczy i kilkukrotnie zapewnia ich, że osoby o odmiennych poglądach politycznych czy gospodarczych zasługują na śmierć - pisze poseł Maciej Kopiec we wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. 

Poszło o nagranie w ramach akcji hot16challenge. Taki filmik opublikował na swoim profilu Youtube poseł Janusz Korwin-Mikke. 

- Dla uwagi komisji w szczególności polecam zaznaczone punkty czasowe:

0:30 „Socjalistów poszatkuje bo to są zwyczajne szmaty”

0:47 „Trzeba wziąć takiego drania obciąć jaja albo gorzej”

1:20 „Więc pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści”.

Proszę szanowną Komisję o stanowcze działanie związane z karygodnym zachowaniem posła na Sejm Rzeczypospolitej, urągającym godności mandatu parlamentarnego. Nie możemy godzić się na używanie mowy nienawiści przez jednego z urzędujących posłańców narodu i nie możemy tłumaczyć w żaden sposób nawoływania do mordów, tym bardziej - wizją artystyczną czy sposobem ekspresji osoby publicznej - pisze poseł z Rybnika we wniosku. 

Ludzie:

Maciej Kopiec

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm