Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Wandale w Rudniku niszczą próg zwalniający. Wójt Rybka: my coś robimy, a ktoś demoluje

08.05.2020 11:55 | 2 komentarze | mad

Wandale nie ustają w swoich poczynaniach na terenie gminy Rudnik. W ostatnich trzech miesiącach ciągle dochodzi tam do niszczenia progu zwalniającego na jednej z ulic. - Szukamy świadków zdarzenia - mówi wójt Rudnika Piotr Rybka. To jednak niejedyny akt wandalizmu w ostatnim czasie na terenie gminy. O kolejnych informują radni.

Wandale w Rudniku niszczą próg zwalniający. Wójt Rybka: my coś robimy, a ktoś demoluje
Oto notorycznie niszczony próg zwalniający w Rudniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Rudnika Piotr Rybka podnosi, że od trzech miesięcy ktoś notorycznie niszczy próg zwalniający przy ulicy Szkolnej w Rudniku. - Parę dni temu, znowu ktoś go uszkodził - przekazuje nam włodarz. Wójt, precyzując informację, mówi, że do zniszczenia doszło nocą, we wtorek 5 maja. - Sytuacja wygląda tak, że my coś zakupujemy, robimy, a ktoś sobie urządza takie cyrki, że wyrywa to (elementy progu – przyp. red.). Zostają śruby w asfalcie i sprawia to kolejne zagrożenie. Wjeżdżając na śruby, może ktoś sobie dodatkowo niespodziankę na oponie zrobić - zauważa wójt Rybka. Sprawa została zgłoszona na policję.

Radny Mirosław Golijasz alarmuje natomiast, że w ostatnim czasie na terenie gminy niszczone są znaki drogowe. - Nie wiem, czy ta osoba zdaje sobie sprawę, że znaki sporo kosztują - zwraca uwagę. Do dewastacji doszło także w Grzegorzowicach na miejscowym boisku, o czym mówi radna Edyta Reichel. - Niedawno na naszym boisku została poprzecinana nożem siatka, która umieszczona jest za bramkami. Zostało to zakupione ze środków sołeckich, natomiast sprawcy zniszczenia nieznani. Takie akty wandalizmu są w różnych, jak widać naszych zakątkach - zauważa radna, która prosi o kontakt świadków zdarzenia. Przewodniczący rady Ireneusz Jaśkowski pokłada nadzieję w znalezieniu sprawców w dzielnicowym. – Dzielnicowy łapie wszystkich tych naszych wandali. Myślę, że i tutaj sobie prowadzi z tym - mówi I. Jaśkowski.

Wandale nie dają spokoju też znakom drogowym na terenie gminy

Ludzie:

Edyta Reichel

Edyta Reichel

Radna gminy Rudnik.

Ireneusz Jaśkowski

Ireneusz Jaśkowski

Przewodniczący rady gminy Rudnik.

Mirosław Golijasz

Mirosław Golijasz

Radny gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.