Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Oszukał raciborzankę metodą "na wnuczka", wpadł dzięki czujności mieszkańców Krzyżanowic i szybkości kryminalnych

08.05.2020 11:53 | 0 komentarzy | żet

Mieszkańcy Krzyżanowic przekazali kryminalnym informacje, które pomogły wytropić i zatrzymać przestępcę.

Oszukał raciborzankę metodą "na wnuczka", wpadł dzięki czujności mieszkańców Krzyżanowic i szybkości kryminalnych
Zatrzymany przez kryminalnych 23-latek z Rudy Śląskiej. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiace w areszcie. Będzie odpowiadał przed sądem za oszustwo. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to osiem lat więzienia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

5 maja 70-letnia raciborzanka poinformowała Policję, że padła ofiarą przestępstwa "na wnuczka". Oszust poprosił o pieniądze potrzebne do "załatwienia" sprawy wypadku drogowego, który miał spowodować członek rodziny poszkodowanej kobiety. 70-latka przekazała mu kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się raciborscy kryminalni. Wkrótce okazało się, że tego samego dnia na terenie Raciborza oraz powiatu raciborskiego odnotowano jeszcze kilka innych prób oszustwa z zastosowaniem tych metod (na wnuczka, na policjanta i wypadek).

- Dużą czujnością i postawą godną naśladowania wykazali się mieszkańcy Krzyżanowic, którzy tego dnia zauważyli na obcych numerach rejestracyjnych samochód poruszający się po ich miejscowości. Odnotowali jego numery rejestracyjne, które wraz z rysopisem kierowcy pojazdu przekazali na Policję - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Kryminalni wykorzystali informacje przekazane przez mieszkańców Krzyżanowic i jeszcze tego samego dnia, około godz. 21.50, namierzyli i zatrzymali na terenie Rudy Śląskiej 23-latka. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 8 lat więzienia.

- Pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania - dodaje M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet