Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Będzie nowoczesna sala gimnastyczna w wodzisławskim liceum

07.05.2020 14:41 | 4 komentarze | juk

Naprawią parkiet, zamontują lustra, wymienią kosze. Przez wakacje sala gimnastyczna wodzisławskiego ZSP przejdzie gruntowną modernizację.

Będzie nowoczesna sala gimnastyczna w wodzisławskim liceum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzisiaj (7.05) została podpisana umowa w sprawie kompleksowego remontu sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi m.in. II Liceum Ogólnokształcące oraz Liceum Sztuk Plastyczne. W imieniu powiatu umowę podpisał wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor szkoły Wojciech Komorek.

Zakres remontu obejmuje m.in. kompleksową naprawę parkietu, montaż paneli akustycznych, montaż luster do gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę siatki ochronnej okien, modernizację drabinek oraz wymianę koszy do gry w koszykówkę, wykonanie nowego systemu otwierania okien, izolację fundamentów, a także wykonanie drenażu wokół części budynku, wymianę instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz oświetlenia sali. Zgodnie z planem remont sali ma się odbywać od czerwca do września. Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm z Turzy Śląskiej, które za realizację inwestycji otrzyma niespełna 320 tys. zł.

- To długo wyczekiwana inwestycja - podkreśla Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że o konieczności rozwoju infrastruktury sportowej przy placówce mówiło się od lat. W międzyczasie szkoła dość mocno się rozrosła. Do liceum dołączyło najpierw liceum plastyczne (dziś Liceum Sztuk Plastycznych), a następnie tzw. OSPA, jak w skrócie określano Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych. - Szkoła z biegiem lat wzbogacała się o kolejne ultranowoczesne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych. W obiekty sportowe jednak nie inwestowano. Szkoła została na dodatek pozbawiona znacznej części swojego terenu, który zajęto pod pas drogowy drogi zbiorczej - mówi.

Wojciech Raczkowski tłumaczy, że decyzję i skuteczne działania na rzecz rozpoczęcia inwestycji w infrastrukturę sportową ZSP podjął obecny zarząd powiatu. - Złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019″. Dzięki czemu w zeszłym roku nakładem około 700 tys. zł przy szkole powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Teraz w ramach tego samego projektu przyszedł czas na modernizację sali gimnastycznej - podkreśla.

Ludzie:

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski