Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nowe samochody dla urzędu gminy

09.05.2020 07:00 | 3 komentarze | art

Gmina wydała ponad 281 tys. zł na trzy nowe samochody

Nowe samochody dla urzędu gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MSZANA W lutym Urząd Gminy w Mszanie ogłosił przetarg na zakup trzech samochodów – jednego osobowo-transportowego, jednego dostawczego i jednego osobowego. Dwa auta już do gminy dotarły.

Pierwsze auto to bus transportowy – wszystko z małych liter z rocznika 2019 w dobrym wyposażeniu. Gmina zapłaciła za niego nieco ponad 108 tys. zł brutto (planowała wydać maksymalnie 112 tys. zł) – To atrakcyjna cena z wyprzedaży rocznika. Nowy samochód zastąpi wyeksploatowanego volkswagena z 1997 roku – mówi wójt gminy Mirosław Szymanek. Auto ma służyć do przewozu osób np. dzieci na różne konkursy oraz do celów gospodarczych. Do celów gospodarczych służył będzie też fiat ducato z podwójną kabiną, z rocznika 2019, kupiony przez gminę za kwotę 119 tys. zł brutto (gmina planowała wydać maksymalnie 122 tys. zł). Samochód posiada ruchomą skrzynię ładunkową. Korzystać będzie z niego głównie brygada gospodarcza.

Urząd kupił jeszcze jedno auto. Mimo, że przetargu na jego zakup nie udało się rozstrzygnąć. W pierwszym przetargu nie zgłosił się żaden oferent. W drugim oferent zaoferował auto, które nie spełniało niektórych minimalnych wymagań. Według zapisów przetargowych gminie chodziło o zakup wozu o długości co najmniej 4,5 m, o mocy co najmniej 95 KM, wyposażonego alufelgi w rozmiarze minimum 16 cali z automatyczną klimatyzacją. Auto miało mieć też m.in. reflektory z doświetlaniem zakrętów i chromowane listwy pod linią bocznych szyb. Przy tym – dodajmy nienajgorszym wyposażeniu – miało kosztować 66 tys. zł. Wobec fiaska drugiego przetargu gmina wybrała auto z wolnej ręki. Zapłaciła za niego 53,8 tys. zł. To fiat tipo. Nie wiadomo, czy z takim wyposażeniem, jakie oczekiwano w przetargu, bo auto do gminy jeszcze nie dotarło.

– Do tej pory nie mieliśmy na wyposażeniu auta osobowego. Będzie ono wykorzystywane do podróży służbowych – mówi Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

(art)