Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Opozycja krytykuje protest starosty

08.05.2020 07:00 | 10 komentarzy | juk

Część powiatowych radnych nie pochwaliła listu starosty, jaki wystosował do marszałka Chełstowskiego. – To było niepotrzebne działanie – komentują.

Opozycja krytykuje protest starosty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT Nie milkną echa protestu, jaki starosta wodzisławski Leszek Bizoń wystosował do Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiegow sprawie nieprzyznania wodzisławskiej lecznicy pieniędzy na walkę z koronawirusem. Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni opozycji z klub Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do pisma.

Radna Danuta Maćkowska powiedziała, że wysyłanie podobnych apeli do niczego nie prowadzi. – Potrzebni są sojusznicy i działanie ponad podziałami – skwitowała. Dodała, że zdania zawarte w piśmie: "Rozstrzygnięcie Pana Marszałka i Województwa Śląskiego jest w naszym powiecie odbierane jako policzek wymierzony mieszkańcom tej części województwa, a przede wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z epidemią. Nie jest też postrzegane jako decyzja merytoryczna, lecz polityczna, podyktowana partyjnym partykularyzmem" – były niepotrzebne. – Mogę pana zapewnić, bo pracuję w urzędzie marszałkowskim, że decyzje podejmowane przez zarząd na czele z panem marszałkiem są podejmowane w sposób merytoryczny, bez kierowania się partyjnym partykularyzmem, jak pan stwierdził – mówiła stanowczo. Radna Maćkowska dodała, że starosta, zamiast pisać listy, czy apele, powinien najpierw poszukać przyczyny braku otrzymania pieniędzy na własnym podwórku. – Dopełniliście państwo wszystkich działań, aby otrzymać to dofinansowanie? – pytała.

Ze stanowiskiem radnej Maćkowskiej zgodził się także rajca Ryszard Zalewski. – Również uważam, że komunikacja nie polega na pisaniu pism. Lepiej się czasem spotkać, porozmawiać i wyjaśnić jakieś kwestie. Wtedy lepiej osiągnąć porozumienie – mówił. Dodał, że w tej sprawie zabrakło najwyraźniej woli porozumienia. – To nie jest tak, że cały czas nie dostajemy pieniędzy, bo np. na remonty dróg otrzymaliśmy – mówił.

Starosta Bizoń w trakcie obrad nie odniósł się do zarzutów radnych.

(juk)

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego