Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Poukładali w sztapelki i wywieźli. Co stało się z kostką zabraną z ulicy Bosackiej?

07.05.2020 18:30 | 10 komentarzy | żet

Pracownik miejskiej firmy zostanie ukarany za samowolne pozyskanie w celach prywatnych kostki brukowej z remontowanej ulicy Bosackiej w Raciborzu.

Poukładali w sztapelki i wywieźli. Co stało się z kostką zabraną z ulicy Bosackiej?
Fot. Czytelnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnik Nowin poprosił redakcję o wyjaśnienie, co stało się z kostką brukową zabraną przez pracowników Wodociągów Raciborskich z ulicy Bosackiej. - Pracownicy wodociągów, którzy wykonywali pracę właśnie przy ul. Bosackiej, skrzętnie "wyłuskiwali" kostkę kilofem z podłoża. Układając w sztapelki. Po chwili kierowca samochodu raciborskich wodociągów podjechał i kostka została załadowana na auto. Pytanie po co? Czy zabrali ją do czyszczenia, czy któryś z pracowników potrzebował jej u siebie, przy swoim domu? - napisał do nas mieszkaniec Ostroga.

Zwróciliśmy się w tej sprawie bezpośrednio do Michała Ziółkowskiego - prezesa Wodociągów Raciborskich. - Ustaliliśmy, że jeden z naszych pracowników pozyskał na cele prywatne około 80 kostek brukowych, bez uzgodnienia tego ze swoim przełożonym. Należy dodać, że ustalono z wykonawcą [przebudowy drogi - red.], który jest jednocześnie właścicielem tego materiału, że kostka ta nie będzie użyta w ponownych pracach i jest traktowana jako odpad i nie wnosi on roszczeń z powodu działania naszego pracownika. Z kolei nasz pracownik tłumaczył się, że działał bez złych intencji, na takim właśnie założeniu – że kostka jest przeznaczona do wyrzucenia. W żadnym aspekcie nie umniejsza to faktowi jego nienależytego zachowania - odpowiedział nam M. Ziółkowski.

Prezes Wodociągów Raciborskich zapowiedział, że pracownik zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i ukarany, a kostka brukowa wróci na plac budowy.