Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Nastroje i propozycje, które wypada znać

09.05.2020 12:30 | 4 komentarze | ma.w

Cyklu spotkań władz Raciborza z grupami społecznymi i zawodowymi domaga się od prezydenta Polowego radny Piotr Klima (na zdj.). Znalazł już miejsce do tego celu – sala gimnastyczna lub nawet hala ZSOMS.

Nastroje i propozycje, które wypada znać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początek szef klubu radnych RSS Nasze Miasto postuluje organizację rozmów władz miasta z seniorami. Ci chcieliby spotkać się zarówno z prezydentem Dariuszem Polowym jak i przedstawicielami służby zdrowia. – Powinniśmy poznać ich opinie, nastroje i propozycje. Warto konsultować co można zrobić w tej trudnej dla Raciborza sytuacji, gdzie brakuje szpitala i przychodni specjalistycznych – argumentuje P. Klima.

Po rozmowach z seniorami przyszedłby czas na kolejne spotkania – z przedsiębiorcami i rzemieślnikami. – Inne grupy też się później dołączą – zakłada Piotr Klima.

Przeciwny takiej formie dyskusji – w sali czy hali „ósemki” jest przewodniczący komisji budżetowej w radzie miasta – Józef Galli. Zwraca uwagę na zalecenia ogólnokrajowe, by nie organizować zgromadzeń, nie spotykać się w skupiskach ludzkich. Wskazuje na grupę podwyższonego ryzyka zakażeniem – seniorów.

(m)Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz