Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

„Nowoczesna” wysłała emisariusza

07.05.2020 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Henryk Mainusz, który w radzie Raciborza lideruje klubowi „Razem dla Raciborza”, zapytał prezydenta Polowego co z ulgami w podatku od nieruchomości dla firm i instytucji w mieście.

„Nowoczesna” wysłała emisariusza
Prezes Nowoczesnej Tadeusz Wojnar, radny Henryk Mainusz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mainusz wskazał na gest władz miejskich względem najemców lokali komunalnych pod działalność gospodarczą. Magistrat obniżył im czynsz przez dwa miesiące do symbolicznej złotówki za każdy z nich. Jak przekazał Henryk Mainusz, powołując się na rozmowę z szefem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna” Tadeuszem Wojnarem, oczekiwany jest kolejny ruch władz miasta tym razem w zakresie ulg podatkowych dla przedsiębiorstw. – Nie było dotąd takiego wsparcia dla tego sektora – zauważył H. Mainusz. Wie, że do urzędu wpływają już pisma w tej sprawie.

Dariusz Polowy zaznaczył, że on jako prezydent nie może zwolnić nikogo z opłacania podatku. Włodarz może umorzyć zaległości podatkowe, ale te muszą wpierw zaistnieć, to jest nie wpłynąć do miejskiej kasy w terminie. Następnie dłużnik musi umotywować dlaczego ich nie spłacił. – Dokumentacja to mały segregator – mówił już kiedyś przedsiębiorcom D. Polowy. Zwolnień z podatku od nieruchomości może za to dokonać rada miasta, co podkreślił prezydent odpowiadając radnemu Mainuszowi.

– Podatek i tak rozlicza się w cyklu rocznym. W maju pochylimy się na tym tematem – poinformował radnych prezydent Polowy.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa