Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kuźnia Raciborska z kolejnym wsparciem. Zyskają uczniowie

05.05.2020 11:13 | 0 komentarzy | d

- Trwa dobra passa gminy w pozyskiwaniu środków na działania edukacyjne szkół i przedszkoli - cieszy się kuźniański urząd. Na początku roku przedszkola uzyskały dofinansowanie w kwocie ponad miliona złotych na realizację programów edukacyjnych. W czwartek 30 kwietnia do gminy dotarła kolejna radosna informacja, że dofinansowanie do projektu edukacyjnego uzyskała też Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach.

Kuźnia Raciborska z kolejnym wsparciem. Zyskają uczniowie
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt, którego budżet wynosi 312 tysięcy złotych, został złożony jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w ramach konkursu zakładającego poprawę efektywności kształcenia ogólnego - Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Do konkursu zostało złożonych 100 projektów, z których do dofinansowania zostały wybrane 44 najlepsze pomysły zakładające wykorzystanie w nauczaniu innowacyjnych metod w tym metody eksperymentu. Projekt rudzkiej szkoły został oceniony bardzo wysoko, gdyż został sklasyfikowany na 3 pozycji z punktacją 62 punkty.

Projekt, którego tytuł brzmi "Wzrost kompetencji - kluczem do sukcesu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach" przewiduje organizację dla uczniów w klasach IV-VIII dodatkowych zajęć z języków obcych, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz doradztwa zawodowego. Zaplanowany jest również dla przeprowadzenia zajęć zakup wielu pomocy dydaktycznych m.in. tablic i stołów multimedialnych, tabletów, laptopów i oprogramowania edukacyjnego. - Z pewnością projekt wpłynie nie tylko na poprawę jakości edukacji, ale również uatrakcyjni proces nauczania. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że kolejny rok szkolny, w którym zaplanowana jest realizacja projektu, ruszy zgodnie z planem i nie będzie zakłócany żadnymi nieprzewidzianymi przerwami - mówią urzędnicy.

Władze gminy liczą na hat-trick, gdyż na ocenę w urzędzie marszałkowskim czeka jeszcze projekt złożony dla Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej. - Gdyby po przedszkolach i rudzkiej podstawówce dofinansowanie również uzyskała szkoła w Kuźni, to gmina Kuźnia Raciborska mogłaby się szczycić tym, że 100% prowadzonych przez nią placówek edukacyjnych uzyskało dofinansowanie w ramach konkursów zakładających poprawę jakości kształcenia i wychowania. Trzymajmy więc kciuki - dodają w kuźniańskim urzędzie.

źródło: UM Kuźnia Raciborska, oprac. (d)