Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Bez nich powiat by nam spłonął. Nowiny Wodzisławskie przypominają o strażackim święcie

05.05.2020 10:19 | 0 komentarzy | art

We wspomnienie św. Floriana przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym roku nie ma hucznych obchodów. Dlatego przypominamy, że bez funkcjonariuszy tej służby byłoby z nami wszystkimi krucho. To oni w czasie pandemii, kiedy przyszedł rozkaz, stanęli na pierwszej linii walki z koronawirusem. A przecież i bez tego na brak roboty nie narzekają. Ratują poszkodowanych w wypadkach, usuwają skutki wichur, wreszcie gaszą pożary, w ostatnich tygodniach tak licznie nawiedzające nasz powiat.

Drodzy strażacy, życzymy Wam tylu powrotów, co wyjazdów do akcji!

Bez nich powiat by nam spłonął. Nowiny Wodzisławskie przypominają o strażackim święcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Granica dla pracujących w Czechach otwarta.
Ale nasi południowi sąsiedzi żądają wyników testów na SARS CoV-2.

Na mocy rozporządzenia rządu z 2 maja, rozszerzony został, również o pracowników transgranicznych, katalog osób, które po powrocie z państw ościennych nie muszą przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Cóż z tego, skoro dla odmiany Czesi oczekują, że każdy wjeżdżający na ich terytorium pracownik, wykaże się negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Taki test trzeba zrobić obecnie raz na 30 dni. Jego koszt w Polsce to prawie 600 zł, zaś miejsce, w którym można go wykonać jest niewiele. Można go zrobić również w Czechach, tam koszt wyniesie około 3 tys. koron (około 510 zł).

Kupujesz-Ratujesz - nasza akcja pomocy lokalnym przedsiębiorcom objęła już ponad 90 firm z całego regionu

Szpital z roku na rok uboższy
Kontrakt z NFZ na rok 2020 niższy niż w 2019. A na 2019 niższy niż w roku 2018...

Co z naszymi przedszkolami?
Tylko kilka zostanie otwartych dla nielicznych maluchów.

Petycja i kontrpetycja
Jedni mieszkańcy Bełsznicy progi zwalniające wywalczyli. Inni chcą ich likwidacji.

Urzędowy fiat tipo
Wójt Mszany będzie miał służbowe auto.

Nie ma pieniędzy na remont ul. Młodzieżowej
Co dalej z niedokończoną drogą wojewódzką?

Radny Mirosław Nowak skrytykował Sanepid za działalność… sprzed epidemii

Baszta romantyczna zyska drugie życie

Kluby piłkarskie wznawiają treningi


Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Wodzisławskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Wodzisławskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nw@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.