Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Patrol

Zatrzymali złodzieja, odzyskali skradziony rower

04.05.2020 10:15 | 0 komentarzy | żet

Wspólna akcja policjantów z Krzyżanowic oraz raciborskich kryminalnych przyniosła pozytywne rezultaty.

Zatrzymali złodzieja, odzyskali skradziony rower
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29 kwietnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krzyżanowicach otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru. Do przestępstwa miało dojść dwa dni wcześniej przy ul. Tworkowskiej w Krzyżanowicach. Złodziej ukradł spod wiaty rower o wartości około 2,5 tys. zł.

- Po przyjętym zawiadomieniu o kradzieży do akcji niezwłocznie przystąpili krzyżanowiccy stróże prawa. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym została zarejestrowana kradzież jak również wizerunek złodzieja. Policjanci wytypowali osobę związaną z przestępstwem. O pomoc w sprawdzeniu poczynionych ustaleń poproszono raciborskich kryminalnych. Wtedy to kryminalni udali się do miejscowości Pietrowice Wielkie na ulicę 1 Maja. Pod wskazanym adresem raciborscy policjanci odnaleźli skradziony rower, jak również zatrzymali 32-letniego mężczyzny związanego z przestępstwem - relacjonuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Sprawą kradzieży roweru zajmie się sąd. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez 32-latka przestępstwo to 5 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet