Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Patrol

Niski stan wód w Odrze odsłonił niewybuchy [RAPORT STRAŻAKÓW]

04.05.2020 09:41 | 1 komentarz | żet

Niewybuchy w Raciborzu oraz Zabełkowie, do tego dwa pożary, kolizja drogowa oraz niebezpieczne owady - tym wszystkim zajmowali się strażacy z powiatu raciborskiego podczas majówki.

Niski stan wód w Odrze odsłonił niewybuchy [RAPORT STRAŻAKÓW]
fot. arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 maja o godz. 18.07 strażacy odebrali zgłoszenie o szerszeniach, które miały zagrażać mieszkańcom domu przy ul. Wiejskiej w Amandowie. Na miejscu nie potwierdzono obecności gniazda owadów przy domu. Zgłoszenie zakwalifikowano do kategorii fałszywych alarmów w dobrej wierze.

Kolejne zgłoszenie to 2 maja, godz. 14.14, rejon ulicy Śliskiej w Raciborzu (Płonia). To właśnie tam podczas prac polowych natrafiono na pojedynczy niewybuch z czasów II wojny światowej. Pocisk miał długość ok. 35-40 cm. Strażacy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu policjantów, którzy przejęli dozór niewybuchu aż do przyjazdu saperów (3 maja).

Tego dnia strażacy odebrali jeszcze jedno zgłoszenie o niewybuchach. Tym razem ujawniono je w rejonie ulicy Powstańców Śląskich w Zabełkowie. Cztery pociski znajdowały się w korycie Odry (pomiędzy wiaduktem kolejowym a wiaduktem samochodowym). Również i tym razem strażacy zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdów policjantów. Stróże prawa dozorowali niewybuchy aż do przyjazdu saperów, którzy zabrali pociski (3 maja).

Ponadto 2 maja strażacy-ochotnicy usunęli kokon os przy wejściu do budynku jednorodzinnego przy ul. Leśnej w Siedliskach (godz. 16.23), a także ugasili pożar sadzy w kominie domu przy ul. Sobieskiego w Nędzy (godz. 20.56), (więcej informacji na ten temat: Wieczorny pożar sadzy w kominie w Nędzy).

3 maja strażacy ugasili pożar śmietnika przy ul. Dworskiej w Raciborzu, a także interweniowali w Rudach, gdzie doszło do kolizji drogowej (więcej informacji na ten temat: Czołowe zderzenie w Rudach. 26-latka w ciąży trafiła do szpitala).

Oprócz tego strażacy z komendy PSP w Raciborzu każdego dnia prowadzą kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach.