Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kultura

Obchody 3 Maja w Wodzisławiu Śl. Skromne, kameralne i o świcie [FILM]

03.05.2020 13:46 | 2 komentarze | juk

Ze względu na pandemię koronawirusa obchody tegorocznego Święta 3 maja w całym kraju zostały ograniczone do minimum. Skromnie i kameralnie świętowano także Wodzisławiu Śl.

Obchody 3 Maja w Wodzisławiu Śl. Skromne, kameralne i o świcie [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne Święto Konstytucji 3 Maja ma w całej Polsce zupełnie inny wymiar niż wszystkie wcześniejsze uroczystości. Radykalne zmiany i ograniczenie do minimum programu podyktowane zostało stanem pandemii koronawirusa.

Skromne i kameralne obchody odbyły się także Wodzisławiu Śl. Nie było zwyczajowego przemarszu delegacji pod pomnik Bohaterów Powstań Śląskich, zabrakło także defilady kompanii honorowej Jednostki Strzeleckiej 2023 oraz Wodzisławskiej Majówki z Historią. O świcie prezydent Mieczysław Kieca w imieniu wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śl. złożył jedynie kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich.

"Nigdy nie byłem w tym miejscu 3 maja sam. Zawsze licznie braliście udział w naszych obchodach. Spotykaliśmy się tam, by być razem w ważnej dla Narodu chwili. Dziś nie mogliśmy. Dziś nasza wolność, swoboda i możliwości spędzania czasu tak jak chcemy zostały znacznie ograniczone. Wystarczył mały, niewidzialny wróg... A może to dla nas dobra lekcja? Może wyciągniemy wnioski, które pozwolą nam dobrze kreować naszą przyszłość?" komentuje w mediach społecznościowych prezydent Mieczysław Kieca.

O godz. 11.30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl. odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej m.in. przewodniczący wodzisławskiej rady Dezyderiusz Szwagrzak wraz z radnym Mariuszem Blazym, a także senator Ewa Gawęda oraz poseł Adam Gawęda pod pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich również złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.