Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Zostań w domu - prześlij nagranie. Konkurs gwary śląskiej w przestrzeni wirtualnej

02.05.2020 14:21 | 0 komentarzy | d

Trzynasta edycja dorocznego konkursu gwary śląskiej organizowanego przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach okazała się nieszczęśliwa. Bo została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy jednak postanowili wyjść naprzeciwko obecnej sytuacji i ogłoszono konkurs w zupełnie nowej formule. - Będzie inaczej, choć pewnie nie mniej inspirująco - zapowiadają. Konkurs dedykowany jest mieszkańcom gminy Krzyżanowice. 

Zostań w domu - prześlij nagranie. Konkurs gwary śląskiej w przestrzeni wirtualnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna edycja miała odbyć się 16 marca. Zgłoszeń do udziału w konkursie, jak zwykle było wiele. Według harmonogramu miały być zaprezentowane 72 utwory, w kategoriach przedszkola, szkoły podstawowe oraz dorośli. - Niestety w obecnej sytuacji konkurs nie mógł się odbyć, jednak zdecydowano się dostosować do aktualnie panujących warunków i zmieniono formułę konkursu - informują organizatorzy.

I tak trzynasta edycja odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Wystarczy nagrać filmik z występem oraz przesłać go za pomocą aplikacji WhatsApp na nr telefonu 500 048 566 (Centrum Kultury w Tworkowie). Uczestnicy (w przypadku dzieci rodzice/opiekunowie) proszeni są również o przesłanie karty zgłoszenia na adres kultura@gzoksit.krzyzanowice.pl (koniecznie), a także zdjęcia osoby występującej (wyłącznie chętni). Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy. Organizatorzy na zgłoszenia czekają od 4 do 15 maja. Poniżej regulamin oraz karta zgłoszenia.

REGULAMIN KARTA ZGŁOSZENIA